Yeni Memur Alımları Başladı! KPSS Taban Puansız-60-70 Puanlar

Yeni Memur Alımları Başladı! KPSS Taban Puansız-60-70 Puanlar

Kamuya KPSS taban puansız ve 60, 70 puanlarla olmak üzere yeni personel alımları açıklandı. Başvurular ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni personel alımları açıklandı. KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle istihdam edilmek üzere 6 ve yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 1 sözleşmeli personel alınacaktır. İşte detayların yer aldığı yazımız.

Personel alımı başvuru genel şartları

Başvuracak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşıması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu bulunmamak şartları var.

Sözleşmeli memur alımı nitelikleri nelerdir?

1 Büro Personeli Yükseköğretim Kuramlarının Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Fotoğraf veya Fotoğrafçılık ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 2022 KPSS P93 puanı en az 70 ve üzeri olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli Yükseköğretim Kurumlarının Radyo TV Yayımcılığı, Radyo-Tv Yayımcılığı, Radyo ve Televizyon Yayımcılığı, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Radyo-Televizyon Programcılığı, Televizyon Yapım ve Yönetimi, Radyo-Televizyon Yayımcılığı, Radyo ve TV Yayımcılığı, Film Yapım Teknikleri, Televizyon ve Radyo Programcılığı ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 2022 KPSS P93 puanı en az 70 ve üzeri olmak gerekiyor.

1 Büro Personeli (Projeler Ofisi Genel Koordinatörlüğü ve Mali hizmet birimlerinde görevlendirilmek üzere) Yükseköğretim kurumlarının Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye Muhasebe Lisans programlarının birinden mezun olmak, 2022 KPSS P3 puanı en az 60 ve üzeri olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (Isıtma-Bahçe Bakım/Bahçıvan-Basit Bakım) Yükseköğretim Kurumlarının Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 2022 KPSS P93 puanı en az 60 ve üzeri olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (Isıtma-Basit Bakım) Yükseköğretim Kuramlarının Makine-Resim Konstrüksiyon, Makine, Resim ve Konstrüksiyon, Bilgisayar Destekli Makine-Resim Konstrüksiyon, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim, Makine Resim ve Konstrüksiyon ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 2022 KPSS P93 puanı en az 60 ve üzeri olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (Basit Bakım/Onarım) (Optik İnce Film Tasarım Merkezinde görevlendirmek üzere) Yükseköğretim Kuramlarının lisans programlarının birinden mezun olmak, 2022 KPSS P3 puanına sahip olmak gerekiyor.

1 Çözümleyici/Sistem Programcısı Yükseköğretim Kuramlarının Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri, Elektronik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, İstatistik veya Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmak, 2022 KPSS P3 puanına sahip olmak gerekiyor.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi memur alımı süreci nasıl olacak?

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi memur alımları için başvurular 14 Ağustos’a kadar yapılabilecek. Başvurular “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına” başvuru formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte ŞAHSEN yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum