4 Kamu Kurumu İŞKUR TYP Kapsamında 302 İşçi Alımı Başladı

4 Kamu Kurumu İŞKUR TYP Kapsamında 302 İşçi Alımı Başladı

Türkiye İş Kurumu Tarafından istihdam oluşturmaya devam ediyor. Geliştirdiği projeler ile istihdam oluşturmaya devam edilmektedir. TYP kapsamında 4 kamu kurumu toplam 302 personel alımı gerçekleştirecektir.

Toplum Yararına Destek Programı (TYP) kapsamında istihdam edilmek üzere İzmir İl Göç İdaresi Harmandalı Geri Gönderme Merkezi ve Geçici Barınma Merkezi bünyesinde 12 personel, Çaycuma Kaymakamlığı 10 Personel, Mardin Valiliği Yazı İşleri İl Müdürlüğü 250 işçi alımı ve Kars Valiliği bünyesinde görev alacak 302 personel alımı ile toplamda 52 TYP personel alımı gerçekleştirilecektir.

TYP Hangi Tarihlerde İş Başvurusu Yapılabilir?

302 TYP personel alımı için iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar iş başvurularını 10 Kasım 2023 tarihine İŞKUR TYP başvuru numarası ile birlikte iş başvurularını gerçekleştirebilecektir.

TYP Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Adaylar İş Başvurularını Elektronik ortamda İŞKUR resmi internet adresi üzerinden ve Alo 170 Telefon numarasından i belirtilen son başvuru tarihine kadar TYP başvurusunda bulunabileceklerdir.

TYP Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

4 Farklı Kamu Kurumunda istihdam edilecek adaylarda aranan başvuru nitelikleri; Toplum Yararına Program kapsamında bulunan genelgenin 9. Maddesinde yer alan katılım koşullarını taşıyor olmak. 27.09.2017 tarihi ve sonrasında 9 Ay ve üzerinde TYP kapsamında çalışmış olan kişilerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Hane Geliri Asgari Ücretin Net tutarının 1,5 katını geçen adaylar TYP başvurusunda bulunamazlar.

İzmir İl Göç İdaresi Harmandalı Geri Gönderme Merkezi ve Geçici Barınma Merkezi bünyesinde 12 personel alımı TYP Numarası 315923

Çaycuma Kaymakamlığı 10 Personel alımı TYP Numarası 315922

Kars Valiliği bünyesinde görev alacak 30 personel alımı TYP Numarası 315920

Mardin Valiliği Yazı İşleri İl Müdürlüğü 250 personel alımı TYP Numarası 316076.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum