En Az İlköğretim Yeni Kamu İşçi Alımı Bugün Açıklandı! Süreç Başladı

En Az İlköğretim Yeni Kamu İşçi Alımı Bugün Açıklandı! Süreç Başladı

Kahramanmaraş ili Sütçü İmam Üniversitesi bünyesinden yeni kamu işçi alımı başvuruları açıklandı. Kamu personeli işçi alımlarına başvurular bu yazımızda.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü tarafından güncel ve SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI açıklandı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Sürekli İşçi alımı başladı. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kamu işçi alımı mezuniyetler

3 Sürekli İşçi (Çiftlik İşçisi) ilköğretim mezunu olmak, F sınıfı ehliyete sahip olmak, 2 Sürekli İşçi (Beden İşçisi) ilköğretim mezunu olmak gerekiyor.

İlköğretim Mezunu Olmak, 18 yaşını doldurmuş 30 yaşını tamamlamamış olmak, Cinsiyeti erkek olmak, Askerliğini yapmış olmak, Çiftlik İşçisi için F sınıfı ehliyete sahip olmak, Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (Ruhsal ve/veya Fiziksel) olmaması ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak gerekiyor.

Sütçü İmam Üniversitesi işçi alımları başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel (ruhsal ve fiziksel) sorununun olmadığını (Üniversite Hastaneleri / Devlet Hastanelerinden alınmış heyet raporu ile) belgelemeleri gerekmektedir.

Kamu işçi personel alımı süreci nasıl olacak?

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi için işçi alımı başvuruları İŞKUR e-şube’den, ve İşkur Başvuru Merkezlerinden ve ALO 170 nolu hattan olacak. Başvurular 19-23 Haziran 2023 tarihlerinde yapılabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.