Jandarma Genel Komutanlığı Lise Yeni Askeri Personel Alımı Başladı

Jandarma Genel Komutanlığı Lise Yeni Askeri Personel Alımı Başladı

Jandarma’ya yeni askeri personel alımları yapılacak. Başvuruları, süreci ve güncel şartları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar.

İçişleri Bakanlığı (Jandarma Genel Komutanlığı) nam ve hesabına sağlık bilimleri üniversitesinde (SBÜ) öğrenim görecek askeri personel alımları açıklandı. Jandarma bünyesinde subay-astsubay alımları başvuruları kapsamında yeni süreci, şartları ve detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Jandarma askeri personel alımı kontenjanları

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf tabip, diş tabibi subay ve sağlık astsubayı ihtiyacının karşılanması maksadıyla 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında ÖSYM Yerleştirme sonuçlarına göre Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (SBÜ) “Ankara” Jandarma nam ve hesabına öğrenim görmek üzere öğrenci temin edilecek. İşte kontejnanlar:

Muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 17 [(14)’ü erkek, (3)’ü kadın] öğrenci,

Muvazzaf diş tabibi subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 4 [(3)’ü erkek, (1)’i kadın] öğrenci,

Muvazzaf sağlık astsubayı olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 10 [(8)’i erkek, (2)’si kadın] öğrenci temin edilecektir.

Jandarma personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri (01 Ocak 2023) itibarıyla yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 2002 ve sonrası doğumlular başvuru yapabilecektir. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak gerekmektedir.

Güncel askeri personel alımı başvuru süreci

ÖSYM Başkanlığınca, 2023-Yükseköğretim Programları ve Kontenjan Kılavuzu kapsamında tercihler sürüyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum