Kadın Erkek Kadrolu 38 Şoför Alımı Yapılacak! Başvurular Başlıyor

Kadın Erkek Kadrolu 38 Şoför Alımı Yapılacak! Başvurular Başlıyor

Bay Bayan otobüs şoförü alımı yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadrolu 38 Otobüs Şoförü alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Detayları, süreci ve tüm başvuruları bu haberimizde bulabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere daimi kadroda 25 Erkek Otobüs şoförü ile 13 Kadın Otobüs şoförü olmak üzere kadrolu 38 Şoför alımı gerçekleştirilecektir. Peki Otobüs Şoförü alımı nasıl yapılacak sizler için başvuru süreci haberimizde.

Başvuru şartları ve kimler başvuru yapabilir?

38 Daimi süreli Otobüs Şoförü alımı için aday olmak isteyenlerde aranan nitelikler: 25 Erkek Otobüs şoförü alımı için Türk olmak, Erkek adaylarda 40 yaşını geçmemiş olmak, Askerlik hizmetini yapmış olmak, En az 3 yıl süreli yeni D sürücü belgesi veya 2016 tarihinden önce alınan E sürücü belgesine sahip olmak, Son beş yıl içerisinde alkollü araç kullanma 100 ceza puanı ve mahkeme kararı gibi nedenlerden dolayı sürücü belgesine el konulmamış olmak, Tercihen1 yıl İzmir de ikamet etmiş veya ediyor olmak, Tercihen 1 yıl süre ile Otobüs Kamyon veya çekici kullanmış olmak gerekiyor.

13 Kadın Otobüs Şoförü Alımı aranan nitelikler: Kadın olmak, 49 yaşını geçmemiş olmak, En az ilkokul mezunu olmak, Tercih nedeni olarak son bir yıldır İzmir’de ikamet ediyor olmak, Affa uğrasalar dahi başvuru kılavuzunda yer alan suçlardan suçlu bunmamak. Eski E yeni D sürücü belgesine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Otobüs şoförü alımı başvuru belgesi var mı?

İzmir Büyükşehir Belediyesi 38 Kadrolu otobüs şoförü alımı için adaylar bir sayfalık CV (Özgeçmişleri) ile birlikte başvurularını yapabilecekleri duyurulmuştur.

İBB şoför alımı ne zaman sona erecek?

Erkek 25 ve 13 Kadın Otobüs Şoförü alımı için adaylar başvurularını elektronik ortamda 18 ile 21 Ağustos 2023 tarihlerinde gerçekleştirebileceklerdir. Elektronik başvuru dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.