Kamuya Yüksek Maaşlarla KPSS’siz Yeni 4/B Memur Alımı Açıklandı

Kamuya Yüksek Maaşlarla KPSS’siz Yeni 4/B Memur Alımı Açıklandı

Kamu kurumu bünyesinde yüksek maaşlarla olmak üzere yeni 4/B sözleşmeli memur alımları açıklandı. Başvurular, şartlar ve tüm gerekli süreç bu yazımızda.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde yüksek maaşlarla sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı açıklandı. 3 (üç) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır. İşte başvuru süreci, şartları ve tüm detayları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız yazımız.

Memur alımı başvuru genel nitelikleri nelerdir?

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak, erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya askerlik hizmetinden muaf olmak gerekiyor. KPSS zorunluluğu yok. Bu kapsamda belge ibraz etmeyenlerin KPSS puanı 70, yabancı dil puanı ise sıfır (0) olarak değerlendirilecektir.

Kamu personel alımı kontenjanlar-mezuniyetler

1 Bilgi Teknolojileri Uzmanı 4 katına kadar, 1 Sistem Uzmanı 2 katına kadar, 1 Yazılım Uzmanı 2 katına kadar olmak üzere memur alımı yapılacak. 2 ve 4 katına kadar olmak üzere ortalama 60 bin ve 120 bin TL maaşlar yer almaktadır.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması şartı var.

Başvuru iççin adayların ayrıca diğer dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümü mezunu olması gerekiyor.

Boğaziçi Üniversitesi memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Boğaziçi Üniversitesi memur alımı için başvurular 31 Temmuz’a kadar sürecek. Adaylar gerekli belgelerle ile birlikte şahsen veya en geç son başvuru tarihinde ulaşacak şekilde posta yoluyla “T.C. Boğaziçi Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na” başvurmaları gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum