Milli Savunma Bakanlığı 9 Unvan Kamu İşçi Alımı Yapacak! Kontenjanlar

Milli Savunma Bakanlığı 9 Unvan Kamu İşçi Alımı Yapacak! Kontenjanlar

Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından yeni ve farklı ünvanlarda kamu işçi alımı başvuruları açıklandı. En az ilkokul mezunu personel alımları başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda.

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” bünyesinde yeni kamu işçi alımları açıklandı. MSB’ye “Büro Memuru, Diğer Tahmil-Tahliye ve İlgili Yük Taşıma İşçileri, Marangoz, Takım-Avadanlık Bakım Onarımcısı (Tersane), Genel Alan Temizleme Görevlisi/Meydancı, Terzi, Aşçı, Ambalajcı ile Elektronik Teknisyeni” kadrolarında daimi kamu işçi alımı tüm detaylarını bu haberimizde bulabilirsiniz.

MSB kamu işçi alımı şartları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak, kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, askerlikle ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak), herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı işçi alımları mezuniyetler-kontenjanlar

1 Büro Memuru (Genel, (Sayım Ve Stok Kontrol İşçisi (Tersane, alımı için en az ilkokul mezunu olmak gerekiyor.

1 Diğer Tahmil-Tahliye ve İlgili Yük Taşıma İşçileri alımı için en az ilkokul mezunu olmak gerekiyor.

2 Diğer Tahmil-Tahliye ve İlgili Yük Taşıma İşçileri alımı için en az ilkokul mezunu olmak gerekiyor.

2 Marangoz alımı için mesleki eğitim veren liselerin belirtilen dal veya bölümlerinden mezun olmak veya en az ilkokul mezunu olmak kaydıyla; alım yapılacak branşta belirtilen ustalık belgelerinden herhangi birine sahip olmak gerekiyor.

2 Takım-Avadanlık Bakım Onarımcısı (Tersane) alımı için mesleki eğitim veren liselerin belirtilen dal veya bölümlerinden mezun olmak veya en az ilkokul mezunu olmak kaydıyla; alım yapılacak branşta belirtilen ustalık belgelerinden herhangi birine sahip olmak gerekiyor.

1 Genel Alan Temizleme Görevlisi/Meydancı alımı için en az ilkokul mezunu olmak gerekiyor.

1 terzi alımı için mesleki eğitim veren liselerin belirtilen dal veya bölümlerinden mezun olmak veya en az ilkokul mezunu olmak kaydıyla; alım yapılacak branşta belirtilen ustalık belgelerinden herhangi birine sahip olmak gerekiyor.

1 aşçı alımı için mesleki eğitim veren liselerin belirtilen dal veya bölümlerinden mezun olmak veya en az ilkokul mezunu olmak kaydıyla; alım yapılacak branşta belirtilen ustalık belgesine ya da mesleki yeterlilik belgelerinden herhangi birine sahip olmak gerekiyor.

1 Ambalajcı alımı için en az ilkokul mezunu olmak gerekiyor.

2 Elektronik Teknisyeni alımı için mesleki eğitim veren liselerin belirtilen dal veya bölümlerinden mezun olmak veya en az ilkokul mezunu olmak kaydıyla; alım yapılacak branşta belirtilen ustalık belgelerinden herhangi birine sahip olmak gerekiyor.

Milli Savunma Bakanlığı işçi alımı süreci

Milli Savunma Bakanlığı MSB’de yeni kamu işçi alımı başvuruları 22 Ağustos’a kadar sürecek. Adaylar hemen bu İŞKUR numaraları üzerinden başvurularını yapabilirler. 00007731114, 00007731007, 00007731161, 00007730989, 00007730975, 00007730958, 00007730941, 00007730925, 00007730675, 00007730637, 00007730560” numaraları ile adaylar İŞKUR e-şube’den, İŞKUR hizmet birimlerinden veya ALO 170 nolu hattan başvuru yapılabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.