Şehir Hatlarına KPSS Şartsız 7 Unvan En Az Lise Personeli Alımı Başladı

Şehir Hatlarına KPSS Şartsız 7 Unvan En Az Lise Personeli Alımı Başladı

İBB bünyesinde İstanbul Şehir Hatları için yeni personel alımı başvuruları açıklandı. 7 farklı unvanda başvurular, süreç ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

İstanbul Şehir Hatları Turizm San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde KPSS şartsız yeni personel alımları açıklandı. 7 Gemici, 10 Yağcı, 21 Deniz Taksi Kaptanı, 5 Deniz Taksi Kaptanı, 12 Gemici, 10 Gemici, 2 Usta (Kaynak) alımı yapılacak. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Personel işçi alımı mezuniyetler

7 Gemici alımı için En az Lise mezunu olarak Gemici ehliyetine sahip olmak, Tercihen Denizcilik Meslek Lisesi Gemi Güverte bölümü mezunu olmak, Staj harici en az bir yıl deniz hizmeti (tecrübe-Gemici olarak çalışmış) yapmış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak gerekiyor.

10 Yağcı alımı için Denizcilik Meslek Lisesi Gemi Makineleri mezunu ve staj hariç yağcı olarak 1 yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak, Veya Endüstri Meslek liselerinin motor, torna, tesviye, metal, elektrik ve elektronik bölümlerinden mezun ve staj hariç yağcı olarak 3 yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak, En az Sınırlı baş makinist ehliyetine sahip olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak gerekiyor.

21 Deniz Taksi Kaptanı alımı için En az lise mezunu veya Tercihen Denizcilik Meslek Lisesi Güverte bölümü mezunu olmak, Staj harici en az 2 yıl deniz hizmeti (tecrübe) yapmış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak, En az "Sınırlı Vardiya Zabiti, Sınırlı Kaptan veya Yat Kaptanı" ehliyetine sahip olmak gerekiyor.

5 Deniz Taksi Kaptanı alımı için En az lise mezunu veya Tercihen Denizcilik Meslek Lisesi Güverte bölümü mezunu olmak, Staj harici en az 2 yıl deniz hizmeti (tecrübe) yapmış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak, En az "Sınırlı Vardiya Zabiti, Sınırlı Kaptan veya Yat Kaptanı" ehliyetine sahip olmak gerekiyor.

12 Gemici alımı için En az Lise mezunu olarak Gemici ehliyetine sahip olmak, Tercihen Denizcilik Meslek Lisesi Gemi Güverte bölümü mezunu olmak, Staj harici en az bir yıl deniz hizmeti (tecrübe-Gemici olarak çalışmış) yapmış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak gerekiyor.

10 Gemici alımı için En az Lise mezunu olarak Gemici ehliyetine sahip olmak, Tercihen Denizcilik Meslek Lisesi Gemi Güverte bölümü mezunu olmak, Staj harici en az bir yıl deniz hizmeti (tecrübe-Gemici olarak çalışmış) yapmış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak gerekiyor.

2 Usta (Kaynak) alımı için Endüstri Meslek Liselerinin torna, tesviye ya da metal işleri bölümlerinden mezun olmak, Kaynakçı ustalık belgesine sahip olmak, En az B sınıfı ehliyete sahip olmak, En az 5 yıl alanıyla ilgili deneyim sahibi olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak gerekiyor.

İstanbul Şehir Hatları personel alımı süreci

İstanbul Şehir Hatları bünyesinde personel alımları 21 Temmuz 2023’e kadar yapabileceklerdir. Başvuru için adaylar İBB kariyer sitesinden “genel başvuru” alanından iş ve işlemleri yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum