Türkiye Taşkömürü Kurumu İşçi Alımı İlanı Açıklandı! Başvuru Tarihleri

Türkiye Taşkömürü Kurumu İşçi Alımı İlanı Açıklandı! Başvuru Tarihleri

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından nitelikli işçi alımı duyurusu yayımlandı. Başvurular alınmaya başladı. İşçi alımları başvuru süreci ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Türkiye Taşkömürü Kurumu TTK Genel Müdürlüğü bünyesinde Zonguldak İş Kurumu aracılığı ve doğrudan kura çekimi yoluyla toplam 10 nitelikli eleman alımı yapılacaktır. Başvurular 5 Haziran’da alınmaya başlıyor. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı mezuniyetler

5 GEMİCİ alımı için En az Lise ve Dengi Okullardan mezun olmak, Kurumun Deniz İşyerlerinde çalıştırılacak olup, başvuracak adayların En az gemici yeterliliğine sahip olduğunu belgelemeleri ve bu belgelerin son başvuru tarihi itibariyle geçerli olması gerekmektedir. Kamu veya özel sektörün deniz vasıtalarında gemici olarak en az 6 ay çalıştığını belgelemeleri gerekmektedir.

3 GEMİ MAKİNE KONTROLÖRÜ En az Lise ve Dengi Okullardan mezun olmak, Kurumun Deniz İşyerlerinde çalıştırılacak olup, başvuracak adayların Başmakinist/Başmühendis, Sınırlı Başmakinist/Başmühendis, Uzak Yol Başmakinist /Başmühendis, Uzak Yol Iı. Makinist/Mühendis ehliyetlerinden birine sahip olması gerekmektedir.

2 NUMUNECİ-MADEN OCAĞI En az Lise ve Dengi okulların Kimya veya Kimya Teknolojisi Alanı'ndan mezun olmak şartları var.

TTK işçi alımları başvuru süreci nasıl olacak?

Türkiye Taşkömürü Kurumu TTK işçi alımın talebine istinaden Zonguldak İş Kurumunca 5 Haziran 2023 - 9 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum