TÜRKSAT 53 Alanda En Az Lise 108 Yeni Personel Alımı Başladı

TÜRKSAT 53 Alanda En Az Lise 108 Yeni Personel Alımı Başladı

TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletmesi A.Ş. bünyesinde 53 farklı alanda olmak üzere güncel personel alımı iş ilanlarına başvurular başladı. Detaylar bu yazımızda yer alıyor.

108 yeni kadro için yeni iş ilanları açıklandı. TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletmesi A.Ş. tarafından güncel başvurular alınacak. TÜRKSAT’a 53 farklı aşanda personel alımı başvuruları başladı. İşte tüm sürece dair detayların yer aldığı haberimiz.

Türksat Uydu personel alımı genel şartları nelerdir?

T.C. vatandaşı olmak gerekiyor. kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak, askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak gerekiyor. görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, sağlık durumunun çalıştırılacağı işe uygun olduğuna dair sağlık raporunu almış olmak gerekiyor. gerektiğinde hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının ve/veya arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanmış olması.

Personel alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

1 BT Analiz Personeli alımı için Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Matematik, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 BT Analiz Uzmanı alımı için Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Matematik, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

2 BT Coğrafi Bilgi Sistemleri Personeli alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

2 BT Depolama Sistem Personeli alımı için Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Matematik, Yönetim Bilişim Sistemleri, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 BT Güvenlik Analiz Personeli alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgi Güvenliği Teknolojileri, Matematik bölümlerin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 BT İşletim Sistemi Personeli alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Matematik bölümlerin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

4 BT Network Personeli alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

2 BT Sistem Destek Personeli alımı içinMeslek yüksekokullarının Bilgisayar, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Elektrik, Elektronik, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

3 BT Test Personeli alımı için Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Matematik, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

2 BT Veri Tabanı Personeli alımı için Üniversitelerin Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Matematik, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

14 BT Yazılım Geliştirme Personeli alımı için Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Matematik, Yönetim Bilişim Sistemleri, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

2 Elektrik İşleri Destek Personeli alımı için Endüstri Meslek liselerinin Elektrik, Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 İnşaat ve Proje Personeli alımı için Üniversitelerin Mimarlık, İnşaat Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 İş Geliştirme Personeli alımı için En az lisans mezunu olmak gerekiyor.

6 KH İzleme ve Arıza Destek Personeli alımı için Meslek yüksekokullarının Bilgisayar, Bilgisayar Programcılığı, Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Teknolojileri, Haberleşme Yazılım bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

2 KH İzleme ve Arıza Personeli alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

3 KH Kablo Sistemleri Altyapı Personeli alımı için Üniversitelerin Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 KH Kablo Sistemleri Destek Personeli alımı için MYO Bilgisayar, Bilgisayar Programcılığı, Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Teknolojileri, Haberleşme Yazılım bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 KH Kablo Sistemleri Headend Personeli alımı için Üniversitelerin Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Kurumsal İletişim Personeli alımı için Üniversitelerin İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler, Gazetecilik, Radyo Televizyon Sinema, Grafik Tasarım, Güzel Sanatlar bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

2 Mali İşler Personeli alımı için Üniversitelerin İ.İ.B.F, İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme Mühendisliği, Matematik, İstatistik bölümlerin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Mekanik İşler Personeli alımı için Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmak gerekiyor.

3 Pazarlama Personeli alımı için En az lisans mezunu olmak gerekiyor.

3 Proje Yönetim Personeli alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Matematik, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Mimarlık, Astronomi, Fizik, Fizik Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Regülasyon Personeli alımı için Üniversitelerin Hukuk Fakültesi, İ.İ.B.F, İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Mühendislik Fakülteleri bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Satın Alma Personeli alımı için En az lisans mezunu olmak gerekiyor.

1 Teknik Altyapı Destek Personeli alımı için Endüstri Meslek liselerinin Elektrik, Elektronik, Haberleşme, Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

2 UH Anten ve RF Sistemleri Personeli alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 UH Ar-Ge Tasarım ve Donanım Geliştirme Personeli alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Nükleer Enerji Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Fizik bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

3 UH İzleme ve Arıza Destek Personeli alımı için Meslek yüksekokullarının Bilgisayar, Endüstriyel Elektronik, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Haberleşme, Elektronik-Haberleşme, Elektronik-Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Mekatronik, Endüstriyel Otomasyon bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

4 UH İzleme ve Arıza Personeli alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

2 UH Spektrum Yönetimi Personeli alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

2 UH Uydu Kontrol Operasyon Destek Personeli alımı için Meslek yüksekokullarının Elektronik, Haberleşme, Elektrik, Bilgisayar bölümlerin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

2 UH Uydu Kontrol Operasyon Personeli alımı için Üniversitelerin Doğa Bilimleri, Mühendislik bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 UH Uydu Yer Kontrol Sistemleri Personeli alımı için Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Matematik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

4 UH Veri Haberleşme Sistemleri Personeli alımı için Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Matematik, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Yapı İşleri Destek Personeli alımı için En az lise mezunu olmak gerekiyor.

2 Yönetim Sistemleri Personeli alımı için En az lisans mezunu olmak gerekiyor.

1 BT Çözüm Mimarı alımı için Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Matematik, Yönetim Bilişim Sistemleri, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 BT Depolama Sistem Uzmanı alımı için Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Matematik, Yönetim Bilişim Sistemleri, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 BT Entegrasyon Uzmanı alımı için Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Matematik, Yönetim Bilişim Sistemleri, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

2 BT İşletim Sistemi Uzmanı alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Matematik bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

3 BT Linux-Unix Uzmanı alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Matematik bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak

2 BT Network Uzmanı alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak

1 BT Test Uzmanı alımı için Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Matematik, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 BT Veri Tabanı Uzmanı alımı için Üniversitelerin Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Matematik, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 İş Geliştirme Uzmanı alımı için En az lisans mezunu olmak gerekiyor.

2 KH Kablo Sistemleri Altyapı Uzmanı alımı için Üniversitelerin Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Kurumsal İletişim Uzmanı alımı için Üniversitelerin İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler, Gazetecilik, Radyo Televizyon Sinema, Grafik Tasarım, Güzel Sanatlar bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Pazarlama Uzmanı alımı için En az lisans mezunu olmak gerekiyor.

2 Proje Yöneticisi alımı için Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Matematik, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Mimarlık, Astronomi, Fizik, , Fizik Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak

1 Uyum Uzmanı alımı için Üniversitelerin Hukuk Fakültesi, İ.İ.B.F, İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Mühendislik fakülteleri bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Ürün Yönetim Uzmanı alımı için En az lisans mezunu olmak gerekiyor.

TÜRKSAT personel alımı başvuru süreci

TÜRKSAT bünyesinde “TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletmesi A.Ş.” için güncel personel alımları başladı. İlanlar kapsamında başvurular 30 Eylül ile 11 Ekim 2023 tarihlerine göre yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.