8 ve 10. Derece Açıktan Devlet Memuru Alımı Başvuruları Açıklandı

8 ve 10. Derece Açıktan Devlet Memuru Alımı Başvuruları Açıklandı

Kamuya 8 ve 10. Derecelere açıktan devlet memuru alımı başvuruları açıklandı. Kadrolu memur alımı süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Adalar Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı yayımlandı. Kurumda boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur ve zabıta memuru alınacaktır. Kadrolu düz memur alımı ile zabıta memuru alımı tüm detayları bu haberimizde.

Kadrolu memur alımı şartların nelerdir?

Başvuru için Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekiyor. KPSS 70 puan şartları var.

Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak ve en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Kamu personeli alımı nitelikleri nelerdir?

2 Memur GİH 10. derece kadroya olacak. Herhangi bir lisans programından mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

2 Mimar TH 8. derece kadroya olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Mimarlık bölümünden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

1 Mühendis TH 8. derece kadroya olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

1 Mühendis TH 8. derece kadroya olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

1 Veteriner Hekim SH 8. derece kadroya olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Veterinerlik bölümünden mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

4 Zabıta Memuru GİH 10. derece kadroya olacak. Herhangi bir lisans programından mezun olmaki, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Adalet Belediyesi memur alımı süreci

Adalar Belediyesi memur alımı için adaylar, gerekli belgeler ile birlikte 20-24 Kasım 2023 tarihleri arasında “Maden Mahallesi Altınordu Sok. No:21 Büyükada-Adalar-İstanbul” adresindeki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen veya posta yolu ile başvuruda bulunabilecek. Ayrıca e-posta ile de başvuru yapılabilir. Zabıta kadrosu için sadece şahsen başvuru yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.