Açıktan Düz Devlet Memuru Alımı Başvuru Yeni İlan Açıklandı

Açıktan Düz Devlet Memuru Alımı Başvuru Yeni İlan Açıklandı

Kamuya açıktan düz devlet memuru alımı ile diğer farklı kadrolarda personel alımları açıklandı. Kadrolu memur personel atama başvuruları bu yazımızda yer alıyor.

Yahşihan Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere memuru alım ilanı açıklandı. KPSS taban puan almak şartı ile belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır. Memur, Anbar Memuru, Hizmetli, Tekniker, Muhasebeci, Ekonomist, Mühendis, Bilgisayar İşletmeni, Tahsildar, Veznedar, Gassal alımına dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Memur personel alımı başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 40'ıncı maddesindeki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları var.

Kamu personeli alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

4 Memur GİH 11. derece kadro, Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak, Erkek/ Kadın P94 En az 65 puan almak gerekiyor.

1 Memur GİH 11. derece kadro, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu yönetimi, İktisat, İşletme bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek/Kadın P3 En az 70 puan almak gerekiyor.

1 Memur GİH 11. derece kadro, Lisans düzeyinde eğitim veren programların birinden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek/Kadın P3 En az 60 puan almak gerekiyor.

1 Anbar Memuru GİH 11. derece kadro, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu yönetimi, İktisat, İşletme bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek/Kadın P3 En az 55 puan almak gerekiyor.

1 Anbar Memuru GİH 9. derece kadro, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu yönetimi, İktisat, İşletme bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek/Kadın P3 En az 60 puan almak gerekiyor.

1 Hizmetli YH 11. derece kadro, Önlisans düzeyinde eğitim veren programların birinden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek/Kadın P93 En az 60 puan almak gerekiyor.

1 Hizmetli YH 11. derece kadro, Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek/Kadın P94 En az 65 puan almak gerekiyor.

1 Tekniker TH 9. derece kadro, Önlisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İnşaat Teknolojisi bölümünden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak Erkek/Kadın P93 En az 60 puan almak gerekiyor.

1 Tekniker TH 9. derece kadro, Önlisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümünden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak Erkek/Kadın P93 En az 65 puan almak gerekiyor.

1 Muhasebeci GİH 9. derece kadro, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi, İktisat, İşletme bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek/Kadın P3 En az 55 puan almak gerekiyor.

1 Ekonomist TH 8. derece kadro, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu yönetimi, İktisat, İşletme bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek/Kadın P3 En az 60 puan almak gerekiyor.

1 Mühendis TH 8. derece kadro, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Ziraat Mühendisliği lisans programından mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek/Kadın P3 En az 60 puan almak gerekiyor.

1 Bilgisayar İşletmeni GİH 9. derece kadro, Lisans düzeyinde eğitim veren programların İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi veya Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümlerinin birinden mezun olmak, MEB onaylı Bilgisayar işletmeni sertifikası sahibi olmak veya mezun olduğu okuldan bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Erkek/Kadın P3 En az 55 puan almak gerekiyor.

1 Tahsildar GİH 9. derece kadro, Lisans düzeyinde eğitim veren programların birinden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek/Kadın P3 En az 60 puan almak gerekiyor.

2 Veznedar GİH 9. derece kadro, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi, İktisat, İşletme bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek/Kadın P3 En az 60 puan almak gerekiyor.

1 Gassal YH 11. derece kadro, Önlisans düzeyinde eğitim veren programların birinden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek/Kadın P93 En az 75 puan almak gerekiyor.

Yahşihan Belediyesi memur alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Yahşihan Belediyesi memur alımları için başvurular 18 Eylül ile 20 Eylül 2023 tarihleri arasında olacak. Başvurular şahsen, posta ile veya e-posta ile mail adresine online yapılabilecektir. İşte gerekli başvuru tüm hususlarının yer aldığı kılavuz:

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum