Bugün Açıklandı! Cumhurbaşkanlığı KPSS Şartsız Yeni Memur Alımı

Bugün Açıklandı! Cumhurbaşkanlığı KPSS Şartsız Yeni Memur Alımı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı GİH sınıfı 8 ve 9. derece kadrolara devlet memuru alımı yapacak. Başvurular, şartlar ve tüm süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından sınavla iletişim uzman yardımcısı alınacaktır. İletişim Uzman Yardımcısı unvanıyla atama yapılabilecek azami kadro sayısı 30 adettir. Giriş sınavını kazananların atamaları GİH sınıfından 8 ve 9’uncu derece kadrolara yapılacaktır. KPSS şartsız Cumhurbaşkanlığı memur alımı başvuru tüm detaylarını bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak, 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış (1 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar) olmak, sınava başvuru için KPSS şartı aranmamaktadır.

İletişim Başkanlığı memur alımı nitelikleri nelerdir?

En az dört yıllık lisans eğitimi veren; Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden, İletişim fakültelerinden, Mühendislik fakültelerinin bilgisayar/yazılım mühendisliği bölümleri ile istatistik lisans bölümlerinden başvurulabilir.

Ayrıca ilgili fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden, veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.

Cumhurbaşkanlığı memur alımı süreci nasıl işler?

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde İletişim Başkanlığı için memur alımı sınav başvurusu 16 Ekim 2023-27 Ekim 2023 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınav Yönetim Merkezi ANKUZEF (ASYM) web sitesi üzerinden yapılacaktır. Sınav başvuru ücreti 240 TL’dir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum