Bugün Açıklandı! Sağlık Bakanlığına Aralık Ayı Yeni Memur Alımı

Bugün Açıklandı! Sağlık Bakanlığına Aralık Ayı Yeni Memur Alımı

Sağlık Bakanlığı bünyesinde kadrolu yeni memur personel alımı başvuruları açıklandı. Başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından müfettiş yardımcılığı giriş sınavı ilanı açıklandı. T.C. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere, 28 0cak-09 Şubat 2024 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak yarışma “sözlü” sınavı ile 17 Müfettiş Yardımcısı alınacaktır. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kamu personeli alımı başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, yarışma sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1989 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak), son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış KPSS sonuçları esas alınmak kaydıyla; KPSSP48 puan türünden en az 80 puan almış olmak, adli sicili yönünden müfettişliğe engel hali bulunmamak, sağlık durumu bakımından yurdun her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak gerekiyor.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

İktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki en az lisans düzeyindeki öğretim kuramlarından mezun olmak.

Sağlık Bakanlığı memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Adaylar, sınav başvurularını elektronik ortamda e-Devlet - Sağlık Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı internet adresinden yapacaklardır. Başvurular 18 Aralık 2023 tarihinde saat 00.01’de başlayıp, 28 Aralık 2023 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum