Büyükşehir 100 İtfaiyeci 120 Zabıta Memuru Alımı Açıklandı

Büyükşehir 100 İtfaiyeci 120 Zabıta Memuru Alımı Açıklandı

Büyükşehir Belediyesi tarafından 100 itfaiye eri alımı ile 120 zabıta memuru alımı başvuruları açıklandı. Detayları ve tüm süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesine ilk defa atanmak üzere itfaiye eri ve zabıta memuru alım ilanı 100 itfaiye eri alımı ile 120 zabıta memuru alımı yapılacak. Kadrolu memur atama başvuru süreci, şartları ve tüm detayları bu haberimizde.

Kadrolu memur alımı şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki genel şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekiyor.

Zabıta ve itfaiyeci alımı şartları nelerdir?

100 İtfaiye Eri GİH 10.derece kadrolara olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ön lisans programlarının birinden mezun olmak. En az (C) Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Kadın/Erkek adayların KPSS P93 puan türünden en az 60 alması yeterli.

120 Zabıta Memuru GİH 10. derece kadrolara olacak. Üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisat veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin birinden mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Kadın/ Erkek adayların KPSS P3 puan türünden en az 70 alması yeterli.

Zabıta ve itfaiyeci alımlarında ayrıca erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapacaklar için, sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, İtfaiye eri kadrolarına başvuru yapacaklar için en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak; Zabıta memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi memur alımı süreci

Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta ve itfaiyeci alımı başvuruları şahsen olacaktır. Adaylar 16 Ekim 2023 tarihinden 27 Ekim 2023 tarihlerinde gerekli belgelerle sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Cumhuriyet Caddesi 19 Mayıs Kompleks içerisinde bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı Altındağ-ANKARA adresine başvuru yapacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.