Büyükşehir Belediyesi Açıktan 109 İtfaiyeci-Zabıta Alımı Açıklandı

Büyükşehir Belediyesi Açıktan 109 İtfaiyeci-Zabıta Alımı Açıklandı

İzmir Büyükşehir Belediye açıktan yeni kamu personeli alımı yapacak. Kadrolu olmak üzere itfaiyeci ve zabıta memuru alımı için 109 kadro var. İşte detaylar.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından zabıta memuru ve itfaiye eri alım ilanı açıklandı. Boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır. 69 itfaiye eri alımı ile 40 zabıta memuru alımı olmak üzere açıktan 109 memur alımı yapılacak. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekiyor.

İtfaiyeci ve zabıta memuru olmak için özel nitelikler

Zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapabilmesi için erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, itfaiye eri kadrolarına başvuran adaylar için verilen en az (B veya C) sınıfı zabıta memuru kadrolarına başvuran adaylar için en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekmektedir.

Kadrolu memur alımı için başvuru nitelikleri nelerdir?

15 İtfaiye Eri alımı için GİH sınıfı 11. derece kadroya olacak. Ortaöğretim Kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Dalından mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, erkek adaylar KPSSP94 en az 60 puanla başvurabilir.

49 İtfaiye Eri alımı için GİH sınıfı 10. derece kadroya olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ön lisans programlarının birinden mezun olmak. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, erkek KPSSP93 en az 60 puanla başvurabilir.

5 İtfaiye Eri alımı için GİH sınıfı 10. derece kadroya olacak. Acil Durum ve Afet Yönetimi ön lisans programlarından mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, kadın adaylar KPSSP93 en az 70 puanla başvurabilir.

35 Zabıta Memuru alımı için GİH sınıfı 10. derece kadroya olacak. Mahalli İdareler, Yerel Yönetimler ön lisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. erkek adaylar KPSSP93 en az 70 puanla başvurabilir.

5 Zabıta Memuru alımı için GİH sınıfı 10. derece kadroya olacak. Mahalli İdareler, Yerel Yönetimler ön lisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. kadın adaylar KPSSP93 en az 70 puanla başvurabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi kadrolu memur alımı süreci nasıl olacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde memur alımları için başvurular 27 Kasım 2023 tarihinden 01 Aralık 2023 tarihi mesai bitimine kadar gerekli belgeler ile birlikte, boy ve kilo ölçümü yapmak üzere “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü Şehit Er Mehmet Çadırcı Cad. No:50 Şirinkapı Buca/İZMİR” adresinde şahsen olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.