Büyükşehir Kadrolu 200 İtfaiye Eri Alımı Açıklandı! Başvuru Tüm Şartlar

Büyükşehir Kadrolu 200 İtfaiye Eri Alımı Açıklandı! Başvuru Tüm Şartlar

Kamu kurumuna kadrolu itfaiye eri alımları açıklandı. 200 kadro için itfaiyeci alımı yapılacak. Başvurular, şartlar ve tüm detayları bu haberimizde inceleyebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere itfaiye eri alım ilanı açıklandı. Kamu personeli alımı başvuruları kapsamında kadrolu itfaiyeci olmak için şartlar nelerdir? Kimler itfaiye eri alımlarına başvuru yapabilir? Güncel başvurulara dair süreci, şartlar ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları nelerdir?

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekmektedir.

İtfaiyeci olmak için başvuru özel şartları nelerdir?

İtfaiye Eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, en az (B) veya en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak ile daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi itfaiyeci alımı nitelikleri nelerdir?

100 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 8. derece kadrolar için olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

84 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 8. derece kadrolar için olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

12 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 8. derece kadrolar için olacak. İlk ve Acil Yardım önlisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

4 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 8. derece kadrolar için olacak. Sualtı, Su Altı Teknolojisi / Sualtı Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

İtfaiyeci alımlarına başvurular nasıl ve ne zaman olacak?

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kadrolu 200 itfaiye eri alımı için başvurular sadece şahsen olacak. Adaylar başvuru belgeleri ile 25-29 Eylül 2023 tarihlerinde “Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Konevi Mahallesi, Millet Caddesi Konya Büyükşehir Belediyesi Konevi Ek Hizmet Binası No:14 Meram/KONYA” adresine mesai saatleri içinde şahsen müracaat edebileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum