Devlet Hava Meydanları DHMİ Kadrolu Yeni Memur Alımı Yapacak

Devlet Hava Meydanları DHMİ Kadrolu Yeni Memur Alımı Yapacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ kadrolu yeni memur alımı açıklandı. Kamu personeli alımı başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü DHMİ bünyesinde yeni müfettiş yardımcılığı giriş sınav ilanı yayımlandı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere genel idare hizmetleri sınıfına dâhil 8 inci kadro dereceli 5 müfettiş yardımcısı alımı yapılacak. İşte kadrolu memur atamasına dair tüm detaylar.

DHMİ memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartlara sahip olmak gerekiyor.
  • 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, yukarıdaki tabloda puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 80 (seksen) puan almış olmak gerekiyor.
  • Sınavın açıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. (01.01.1988 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)
  • Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak gerekiyor.
  • Sağlık durumunun, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olması ve müfettişlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya özrü bulunmamak gerekiyor.
  • Daha evvel DHMİ Müfettiş Yardımcılığı sınavına katılmamış veya en fazla bir kez katılmış olmak gerekiyor.
  • Müfettişlik karakter ve niteliklerini haiz bulunmak gerekiyor.

Devlet Hava Meydanları memur alımı mezuniyetleri nelerdir?

2 Üniversitelerin Hukuk/ Siyasal Bilgiler/ İktisat/ İşletme veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmak, KPSSP48, 1 Üniversitelerin Elektrik-Elektronik/ Elektronik ve Haberleşme veya Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmak, KPSSP3, 1 Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmak, KPSSP3, 1 Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak, KPSSP3 puanı olmak üzere şartlar var.

Kamu memur alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Devlet Hava Meydanları DHMİ memur alımı için başvurular 16 Ekim ile 27 Ekim 2023 tarihleri arasında olacak. Başvuruları belirtilen tarihte online olarak yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.