Dışişleri Bakanlığı 110 Memur Alımı Açıklandı! Yeni Başvuru Kılavuzu

Dışişleri Bakanlığı 110 Memur Alımı Açıklandı! Yeni Başvuru Kılavuzu

Dışişleri Bakanlığı tarafından güncel aday meslek memurluğu giriş sınavı ilanı yayımlandı. Bakanlık bünyesinde olmak üzere kamu personel alımı başvuru tüm detayları bu yazımızda.

Dışişleri Bakanlığı tarafından açılacak giriş sınavındaki nihai başarı sıralamasına göre, Aday Meslek Memuru ünvanıyla atama yapılabilecek 110 memur alımı yapılacak. Giriş sınavını kazananların atamaları, varsa müktesep maaş dereceleri de göz önünde bulundurularak, genel idare hizmetleri sınıfından 7 ve 9. derece kadrolara atama yapılacak. İşte tüm detaylar:

Kamu personel alımı başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak, sınava başvurabilmek için Türk Vatandaşı olmak, 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

Memur alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

Lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, çalışma ekonomisi, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya Sosyal bilimler alanında veya mühendislik fakültelerinde en az dört yıllık lisans eğitimi diplomasına sahip olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olmak gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı süreci nasıl olacak?

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde giriş sınavı başvuruları 15 Ağustos 2023 - 29 Ağustos 2023 tarihleri arasında başvurular alınacak. Başvurular, e-Devlet üzerinden “Dışişleri Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” internet adresinden online olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum