En Az Lise Devlet Personel Alımı! KPSS 60 65 70 75 Güncel Başvuruları

En Az Lise Devlet Personel Alımı! KPSS 60 65 70 75 Güncel Başvuruları

Kamu tarafından en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği memur alımı yapılıyor. Kamu kurumu KPSS 60-65-70 ve 75 puanlarla adaylar başvuru yapabiliyor. İşte tüm detaylar ve sürecin yer aldığı yazımız.

Yükseköğretim Kurulu YÖK memuru olmak için genel ve özel koşullara dair detayları bu yazımızda hazırladık. Kimler kamu memur atamasına başvuru yapabilir? Başvurular 2022 KPSS puanlarına göre olacak ve mülakatsız direkt puan üstünlüğüne göre atama yapılacak. İşte gerekli tüm detaylar.

Sözleşmeli personel alımı başvuru genel şartları

657 Devlet Memurları Kanunundaki şartlar, taşımak, T.C vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamak şartları var.

Memur alımı mezuniyet ve KPSS şartları

Destek Personeli (Şoför) alımı 2 kadro için Erkek olmak, Herhangi önlisans, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak veya yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak. SRC-2 ve Psikoteknik belgelerine sahip olmak, 2022 KPSS 60.

Destek Personeli (Aşçı Yardımcısı) alımı 1 kadro için Erkek olmak, lise mezunu olmak, MEB onaylı aşçılık dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya liselerin Yiyecek İçecek Hizmetleri/Mutfak, 35 yaşını doldurmamış olmak, 2022 KPSS 60.

Büro Personeli alımı 2 kadro için Erkek veya Kadın olmak, Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi, Maliye, Bankacılık ve Sigortacılık, Bankacılık, Finans, Borsa ve Finans önlisans, 35 yaşını doldurmamış olmak. 2022 KPSS 70.

Büro Personeli alımı 3 kadro için Erkek veya Kadın olmak, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonomi, Ekonometri, İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler veya Uluslararası Ticaret ve Finansman lisans, 35 yaşını doldurmamış olmak, 2022 KPSS 75.

Büro Personeli alımı 3 kadro için Kadın olmak, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı veya Büro Yönetimi ve Sekreterlik önlisans mezunu olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak. 2022 KPSS 70.

Tekniker alımı 1 kadro için Erkek olmak, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknikerliği ve Program- lama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Tasarımı ve Kodlama, Fotoğraf, Fotoğrafçılık, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Radyo-Tv Yayımcılığı, Radyo ve Televizyon Yayımcılığı, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Televizyon Yapım ve Yönetimi, Radyo-Televizyon Yayımcılığı, Radyo ve TV Yayımcılığı, Radyo ve Televizyon Tekniği, Radyo ve Televizyon Teknolojisi, Film Yapım Teknikleri veya Televizyon ve Radyo Programcılığı önlisans mezunu olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, 2022 KPSS 65.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı 3 kadro için Erkek olmak, herhangi bir önlisans, 35 yaşını doldurmamış olmak, 170 cm’den kısa olmamak, silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, vardiya usulü çalışmaya ve gece çalışmaya engel bir durumu bulunmamak. 2022 KPSS 60.

Yükseköğretim Kurulu personel alımı başvuruları

Yükseköğretim Kurulu YÖK tarafından devlet personeli alımı başvuruları alınıyor. Başvuru iş ve işlemleri şahsen ya da posta ile yapılabilecektir.

Başvuru için adres: “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1600. Cadde No: 10 06800 Bilkent/Çankaya/ANKARA”.

Yükseköğretim Kurulu memur alımı kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum