Gençlik ve Spor Bakanlığı 11.480 Memur Alımı Başvuru İlanları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 11.480 Memur Alımı Başvuru İlanları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kadrolu ve sözleşmeli memur alımları yapılacak. GSB 3 yeni ilanla toplam 11 bin 480 kadroya sözleşmeli ve kadrolu memur alımı yapacak. İşte detaylar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 yeni ilanla 11 bin 480 kamu personeli alımı açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanlığına kadrolu 25 memur alımı ile sözleşmeli 6954 ve 4501 alımı ilanları yayımlandı. Başvuruları, süreci ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı kontenjanları

Kadrolu 25 memur alımı: T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığınca müfettiş yardımcılığı giriş sınavı ilanı yayımlandı. Genel İdare Hizmetleri sınıfında boş bulunan Müfettiş Yardımcılığı kadrolarına Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar arasından giriş sınavı ile 25 Müfettiş Yardımcısı alımı açıklandı. KPSS 80 isteniyor.

Sözleşmeli 4501 memur alımı: T.C. Gençlik Ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2023 yılı sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi ve destek personeli (bakım-onarım) alımı duyurusu yayımlandı. azılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2022 yılı KPSS B grubu KPSS P93 puanı esas alınarak 3622 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve KPSS P94 puanı esas alınarak 879 Destek Personeli (Bakım-Onarım) alımı yapılacaktır.

Sözleşmeli 6954 memur alımı: T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2023 yılı sözleşmeli psikolog, büro personeli ve destek personeli (temizlik) alımı duyurusu yayımlandı. azılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2022 yılı KPSS B grubu KPSS P3 puanı esas alınarak 400 Psikolog, 3295 Büro Personeli ve 2022 yılı KPSS B grubu KPSS P94 puanı esas alınarak 3259 Destek Personeli (Temizlik) alımı yapılacaktır.

Memur alımları genel şartları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesindeki şartları taşımak Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, (dul ve yetim aylığı hariç), Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak, Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

Kamu personel alımı nitelikleri nelerdir?

6954 memur alımı (merkez teşkilatı)

 • 145 BÜRO PERSONELİ Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Kamu Yönetimi, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak gerekiyor.
 • 39 ERKEK PERSONELİ (TEMİZLİK) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak
 • 20 KADIN DESTEK PERSONELİ (TEMİZLİK) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak gerekiyor.
 • 400 PSİKOLOG Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren Psikoloji bölümü ile bu bölüme denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak gerekiyor.

6954 memur alımı (taşra teşkilatı)

 • 3150 BÜRO PERSONELİ Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Kamu Yönetimi, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak gerekiyor.
 • 1582 ERKEK DESTEK PERSONELİ (TEMİZLİK) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak gerekiyor.
 • 1618 KADIN DESTEK PERSONELİ (TEMİZLİK) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun ol olmak gerekiyor.

4501 memur alımı (merkez teşkilatı)

 • 12 ERKEK KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ Üniversitelerin ön lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.
 • 10 KADIN KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ Üniversitelerin ön lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.
 • 5 ERKEK VEYA KADIN DESTEK PERSONELİ (BAKIM-ONARIM) (ELEKTRİK TESİSATÇISI) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak gerekiyor.
 • 10 DESTEK PERSONELİ (BAKIM-ONARIM) (SIHHİ TESİSATÇI) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak gerekiyor.
 • 1 DESTEK PERSONELİ (BAKIM-ONARIM) (HAVUZ SUYU OPERATÖRÜ Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak gerekiyor.
 • 5 DESTEK PERSONELİ (BAKIM-ONARIM) (İKLİMLENDİRME PERSONELİ) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

4501 memur alımı (taşra teşkilatı)

 • 2246 ERKEK KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ Üniversitelerin ön lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.
 • 1354 KADIN KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ Üniversitelerin ön lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.
 • 152 ERKEK VEYA KADIN DESTEK PERSONELİ (BAKIM-ONARIM) (ELEKTRİK TESİSATÇISI) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak gerekiyor.
 • 165 DESTEK PERSONELİ (BAKIM-ONARIM) (SIHHİ TESİSATÇI) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak gerekiyor.
 • 165 DESTEK PERSONELİ (BAKIM-ONARIM) (HAVUZ SUYU OPERATÖRÜ Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak gerekiyor.
 • 376DESTEK PERSONELİ (BAKIM-ONARIM) (İKLİMLENDİRME PERSONELİ) Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

GSB memur alımları başvuru süreci

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde 3 ilana başvurular 28 Ağustos'ta başlayacak. 25 memur alımı için başvurular 11 Eylül'de tamamlanacak. 4501 memur alımı için 6 Eylül, 6954 memur alımı için ise süreç 1 Eylül 2023 tarihinde sona erecek. Başvurular online olarak aşağıdaki kılavuzlarda yer alan bağlantılardan yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum