GİH 10 11. Derece Yeni Kamu Personeli Memur Alımı Açıklandı (KPSS 55)

GİH 10 11. Derece Yeni Kamu Personeli Memur Alımı Açıklandı (KPSS 55)

Kamu kurumu bünyesinde yeni ve güncel personel alımı başvurusu açıklandı. GİH 10. Ve 11. derece kadrolu memur alımına kimler başvurabilir? İşte sürece dair tüm detaylar.

Tefenni Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere memur alımı ilanı açıklandı. Belediye bünyesinde yeni 10 ve 11. Derecelere yeni itfaiyeci alımları yapılacak. Sürece dair tüm detayları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak bu yazımızda hazırladık.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki genel şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunundaki ilgili suçlardan mahkum olmamak, askerlikle ilişiği bulunmamak ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları var.

İtfaiye eri alımları başvuru özel şartları nelerdir?

Başvuru için adayların erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olması, 30 yaşını doldurmamış olması, sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları ve en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

İtfaiyeci olmak için gerekli nitelikler nelerdir?

2 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 11. Derece kadrolar için olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okullarının herhangi bir bölümü, İşletme ve Muhasebe Önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Erkek/Kadın adaylar başvurabilir. KPSSP93 puan türünden en az 55 puan gerekiyor.

2 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10. Derece kadrolar için olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Maliye, İnsan Kaynakları Yönetimi, Önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Erkek/Kadın adaylar başvurabilir. KPSSP93 puan türünden en az 55 puan gerekiyor.

Kadrolu memur alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Tefenni Belediyesine itfaiye eri alımları için başvurular Temmuz ayında olacak. Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 6-10 Temmuz 2023 tarihleri arasında “Tefenni Belediye Başkanlığı (Yokuş Mah. Burdur Cad. No: 2 Tefenni / Burdur” Yazı İşleri Müdürlüğü’ne müracaat edecekler.

İtfaiye eri alımı başvuruları nasıl olacak? İtfaiye eri kadrolarına başvurular şahsen yapılacak olup adaylar yukarıda belirtilen tarihlerde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Tefenni Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’ne istenilen belgelerle birlikte şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum