Hazine ve Maliye Bakanlığı Açıktan-Kamudan Memur Alımı Açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Açıktan-Kamudan Memur Alımı Açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıktan ve kamudan olmak üzere yeni kamu personeli alımı başvuruları açıklandı. Detayları ve süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi Uzman Personel Giriş ve Seçme Sınavı İlanı açıklandı. Başvurular bugün itibarıyla alınmaya başladı. 4 adet Uzman Personel pozisyonu için 30 Ekim - 3 Kasım 2023 tarihleri arasında Giriş ve Seçme Sınavı yapılacaktır. Detayları ve tüm süreci KAMU PERSONELİ ALIMI olarak bu haberimizde hazırladık.

Hazine Bakanlığı personel alımı giriş-seçme sınavı

Giriş Sınavı: Açıktan istihdam edilecek personele uygulanacak olan sınavı ifade etmekte olup bu kapsamda alımı planlanan 2 adet Uzman Personeli alımı yapılacak.

Seçme Sınavı: Kurumlarından aylıksız izinli sayılarak ya da geçici görevli olarak istihdam edilecek kamu personeline uygulanacak sınavı ifade etmekte olup bu kapsamda alımı planlanan 2 adet Uzman Personeli alımı yapılacak.

Güncel personel alımı başvuru mezuniyetler

2 Uzman Personel alımı için Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

2 Uzman Personel alımı için Fakültelerin dört yıllık Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği ve son 3 yıldır bilgi teknolojileri alanında çalışmış olduğunu belgelemek koşulu ile Matematik ve İstatistik bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, 2022-2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSS en az 80puan almış olmak gerekiyor.

Seçme sınavına katılacak adaylarda aranan şartlar: Sınav tarihi itibarıyla, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçeli idareler ve sosyal güvenlik kurumlarından birinde (adaylık süresini tamamlamış olarak) çalışıyor olmak gerekiyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı süreci

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde yeni memur alımı başvuruları online olarak yapılabilecek. Adaylar 15 Ekim’e kadar başvurularını çevrimiçi olarak yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum