Hazine ve Maliye Bakanlığı Kadrolu Memur Alımı Bugün Açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Kadrolu Memur Alımı Bugün Açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yeni ve kadrolu memur alımı başvuruları açıklandı. Kamu memur atama başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde olmak üzere Teftiş Başkanlığınca “Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı” kadroları için atama yapılacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere 10 Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı alımı amacıyla giriş sınavına dair tüm detaylar bu yazımızda.

Kamu personel alımı genel şartları

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşıması, 2022 veya 2023 KPSSP48 puan türünden 80 (seksen) ve üzerinde puan almış olması, giriş sınavının yazılı aşamasının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü (1 Ocak 2024) itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olması, daha önce giriş sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olması, sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumunun olmaması, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

En az dört yıllık lisans eğitimi veren iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idarî bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olması şartı var.

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuru süreci

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımları için başvurular, 27 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 08.30’dan, 8 Aralık 2023 Cuma günü saat 23.59’a kadar, Kariyer Kapısı Platformu kullanılarak; e-Devlet üzerinden online olarak yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum