İçişleri Bakanlığı Kadrolu 77 Kamu Personel Alımı Bugün Açıklandı

İçişleri Bakanlığı Kadrolu 77 Kamu Personel Alımı Bugün Açıklandı

2023 Yılı Kaymakam Adaylığı Sınav İlanı bugün yayımlandı. Bakanlık 77 kamu personeli alımı yapılacak. Detayları ve tüm süreci bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar.

T.C. İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfına 77 kaymakam adayı alınacaktır. İçişleri Bakanlığı kaymakam adaylığı sınav ilanı bugün yayımlandı. İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı’na 77 kaymakam adayı alımına dair tüm detaylar bu yazımızda.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

1 Ocak 2023 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1988 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar), Askerlikle ilişiği bulunmamak askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

Kaymakam alımı başvuru mezuniyet şartları nelerdir?

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden veya bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde seksenine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya;  Üniversitelerin sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olmak gerekiyor. Ayrıca bu bölümlerden mezun olmayan kaymakam aday adayları; mezun oldukları bölümlerin müfredatının bahse konu bölümlerin müfredatının yüzde seksenine sahip olduğuna ilişkin Yükseköğretim Kurulundan alacakları eşdeğerlik belgesini, lisansüstü eğitim yapan kaymakam aday adayları başvuru yapabilir.

İçişleri Bakanlığı memur alımı süreci

İçişleri Bakanlığı 77 kaymakam alımları için adaylar başvurularını, 20-30 Ekim 2023 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin AİS internet adresinden online olarak yapabileceklerdir. Geç başvuru günü 06 Kasım 2023 olarak açıklandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.