Kadın-Erkek Yeni Zabıta Memuru Alımı Açıklandı! Mülakat ve İkamet Şartsız

Kadın-Erkek Yeni Zabıta Memuru Alımı Açıklandı! Mülakat ve İkamet Şartsız

Kamu kurumu bünyesinde kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği zabıta memuru alımı kadroları açıklandı. Başvurular ile gerekli tüm süreci ve şartları bu haberde bulabilirsiniz.

Karabağlar Belediye Başkanlığı zabıta memuru alım ilanı açıklandı. Kadın ve erkek ayrı kadroların yer aldığı önlisans mezunu zabıta memuru alımı yapılacaktır. Başvuru şartları ve tüm süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kadrolu personel alımı başvuru şartları

Karabağlar Belediye Başkanlığınca memur alımında adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları sağlaması gerekiyor. Bu kapsamda Türk vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini sürekli yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı olmamak şartları var.

Zabıta alımlarında özel şartlar nelerdir?

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.

Kamu memur alımı nitelikleri nelerdir?

4 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 9. derece kadrolar için olacak. Özel Güvenlik ve Koruma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Kadın, KPSSP93, en az 70 puan şartı var.

16 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 9. derece kadrolar için olacak. Özel Güvenlik ve Koruma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, erkek KPSSP93, en az 70 puan almak şartı var.

Karabağlar Belediyesi memur alımı süreci

Adayların, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmesi için 13-17 Kasım 2023 tarihlerinde gerekli belgeleri ile birlikte başvuru iş ve işlemlerini tamamlaması gerekiyor. “Cennetoğlu Mahallesi Yeşillik Caddesi No:232 Karabağlar/İZMİR adresindeki Karabağlar Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne” şahsen başvuru yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum