Kamu Kurumu Güncel Memur Alımı Kasım Ayı Başvuruları Açıklandı

Kamu Kurumu Güncel Memur Alımı Kasım Ayı Başvuruları Açıklandı

TENMAK bünyesinde güncel ve kamudan memur personel alımı için başvuru iş ve işlemleri açıklandı. Kasım ayı yeni personel atama süreci ve tüm detaylar bu yazımızda.

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu tarafından tenmak denetçisi pozisyonuna alım ilanı yayımlandı. TENMAK’a yeni memur personel alımı başvuruları alınacak. Kamudan memur atama süreci ve tüm detaylar bu haberimizde. İşte 2 adet TENMAK Denetçisi pozisyonu için yapılacak Giriş (Sözlü) Sınavı sonucuna göre sözleşmeli (asli) personel alımı tüm bilgileri.

Kamudan personel alımında şartlar nelerdir?

Adayların genel bütçe ve özel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinde mesleğe özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutularak müfettiş, denetçi, denetmen ve kontrolör kadro veya pozisyonlarında yardımcılık veya stajyerlikte geçen süreler dâhil en az beş yıl görev yapmış olması gerekiyor.

Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

Başvuru için adaylar kurumlarınca onaylı, müfettiş, denetçi, denetmen ve kontrolör kadro veya pozisyonlarında yardımcılık veya stajyerlikte geçen süreler dahil hizmet sürelerini, derece ve kademelerini ve hizmette geçen diğer süreleri gösterir hizmet belgesi isteniyor.

Ayrıca fotoğraflı özgeçmiş belgesi, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü vasıta ile seyahat etmeye elverişli olduğuna dair beyan, görevin devamlı olarak yapılmasına engel bir sağlık problemi olmadığına dair beyan, otomatik olarak gelen, adaylara ait lisans bilgilerinde hata/eksik olan veya mezuniyet bilgileri gelmeyen adayların sınav modülünde ilgili kutucuğu işaretleyip güncel bilgilerini manuel olarak girmeleri, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini yüklemeleri gerekmektedir.

TENMAK memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Başvurular 6 Kasım 2023 tarihinde başlayıp 10 Kasım 2023 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinde Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet adresinden Kasım ayında yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.