Kamu Personeli Yeni İtfaiyeci ve Zabıta Alımı Başvuru Kılavuzu Açıklandı (KPSS 60)

Kamu Personeli Yeni İtfaiyeci ve Zabıta Alımı Başvuru Kılavuzu Açıklandı (KPSS 60)

Bulanık Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı açıklandı. Belediye bünyesinde kadrolu zabıta memuru alımı ile itfaiye eri alımı yapılacak. İşte sürece dair tüm detaylar.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki genel hususlara haiz olmak, Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, TCK'daki ilgili suçlardan mahkum olmamak şartları var.

Muş ili Bulanık Belediye Başkanlığının 19.06.2023 tarihli ve 6703 sayılı yazısına istinaden memur alım ilanı iptal edilmiştir.

İtfaiyeci ve zabıta alımı özel şartları nelerdir?

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak , sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, İtfaiye Eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, en az (B) veya en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak şartları var.

Kamu personeli alımı mezuniyet şartları

2 Zabıta Memuru GİH sınıfı 9. derece kadrolara olacak. Yerel Yönetimler, İşletme, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Yönetim ve Organizasyon, İktisat, Kamu Yönetimi, Turizm İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Kadın/Erkek adaylar başvurabilir. KPSSP3 en az 60 puan,

1 Zabıta Memuru GİH 11. derece kadroya olacak. Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta) veya Yerel Yönetimler, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Kadın/ Erkek başvurabilir. KPSSP93 en az 60 puan,

4 itfaiye Eri GİH 11. derece kadrolara olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, Erkek başvurabilir. KPSSP93 en az 60 puan şartı var.

Bulanık Belediyesi memur alımı süreci

Adaylar gerekli başvuru belgelerini, 11 Temmuz 2023 tarihinden 14 Temmuz 2023 tarihi mesai bitimine kadar “Kültür Mahallesi Şehit Üstteğmen Suat İshakoğlu Caddesi No:12 BULANIK” adresindeki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen müracaat ederek teslim edeceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum