Kamuya 3 Branşta 5-6-7. Derece Kadrolu Yeni Memur Alımı Açıklandı

Kamuya 3 Branşta 5-6-7. Derece Kadrolu Yeni Memur Alımı Açıklandı

Kamu kurumuna kadrolu Mühendis, İç Mimar ve Tekniker alımı başvuruları açıklandı. Kadrolu memur alımları 5-6 ve 7. Derece kadrolara olacak. İşte detaylar.

Karatay Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere memur alımı ilanı açıklandı. Kadrolu memur alımları 5, 6 ve 7. Derece kadrolar için olacak. İşte sürece dair tüm detayların ve başvuruların yer aldığı KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız haberimiz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesindeki ilgili suçlardan cezai hükümlere haiz olmak, askerlikle ilişiği olmamak ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları var.

Kadrolu memur alımı mezuniyetleri nelerdir?

4 Mühendis alımı TH sınıfı 5. derece kadroya olacak. İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak, KPSS P3 puan türünden en az 75 puan almak gerekiyor.

1 Mühendis alımı TH sınıfı 5. derece kadroya olacak. Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak, KPSS P3 puan türünden en az 75 puan almak gerekiyor.

1 Mühendis alımı TH sınıfı 5. derece kadroya olacak. Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak, KPSS P3 puan türünden en az 75 puan almak gerekiyor.

1 İç Mimar alımı TH sınıfı 6. derece kadroya olacak. İç Mimarlık, İç Mimari, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İç Mimari ve Çevre Tasarımı lisans programlarının birinden mezun olmak, KPSS P3 puan türünden en az 75 puan almak gerekiyor.

1 Tekniker alımı TH sınıfı 7. derece kadroya olacak. İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak, KPSS P3 puan türünden en az 75 puan almak gerekiyor.

1 Tekniker alımı TH sınıfı 7. derece kadroya olacak. Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği, Harita ve Kadastro önlisans programlarının birinden mezun olmak, KPSS P3 puan türünden en az 75 puan almak gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuruları nasıl olacak?

Karatay Belediyesi kadrolu memur alımı için adaylar başvuru esnasında istenilen belgeler ile başvurularını 3-7 Temmuz tarihleri arasında şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla veya elektronik ortamda yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.