Kamuya Açıktan Düz Memur - VHKİ Personel Alımı Açıklandı! KPSS 50-60

Kamuya Açıktan Düz Memur - VHKİ Personel Alımı Açıklandı! KPSS 50-60

Kamu kurumu bünyesinde açıktan ilk defa atanmak üzere düz devlet memuru alımı ile VHKİ personel alımı başvuruları açıklandı. Detayları ve tüm süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Mezitli Belediye Başkanlığı tarafından yeni VHKİM personel alımı ile düz memur personel alımı açıklandı. Bu kapsamda kamuya ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı bugün yayımlandı. Detayları ve süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Mezitli Belediyesi memur alımı genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

Kadrolu personel alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

1 Memur alımı GİH sınıfı 10. derece kadro için olacak. Önlisans düzeyinde eğitim veren programların herhangi birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Kadın/Erkek, KPSSP93 en az 60 puan isteniyor.

1 V.H.K.İ alımı GİH sınıfı 8. derece kadro için olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Kadın/Erkek, KPSSP3 en az 50 puan isteniyor.

Kamu personeli alımı başvuru süreci nasıl işler?

Mezitli Belediyesi memur alımları için adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeler ile birlikte 28 Kasım 2023-30 Kasım 2023 tarihleri arasında "Mezitli Belediye Başkanlığı Hizmet Binası İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Sanayi Cad. No:24 - Mezitli/MERSİN" adresine şahsen veya posta yolu ile müracaatlarını yapabileceklerdir. Ayrıca e-posta ile de başvuru yapılabilmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum