Kamuya GİH 7-9-10. Derece İlk Defa Atanmak Üzere Yeni Zabıta Alımı

Kamuya GİH 7-9-10. Derece İlk Defa Atanmak Üzere Yeni Zabıta Alımı

Kamu kurumu bünyesinde kadrolu ve ilk defa atanmak üzere yeni zabıta alımları açıklandı. Başvuruları, şartları ve kimlerin zabıta memuru olacağını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ilk defa atanmak üzere zabıta memuru alım ilanı açıklandı. Büyükşehir tarafından 7, 9 ve 10. Dereceler için olmak üzere yeni memur alımı başvuruna dair tüm detaylar bu yazımızda.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekiyor. KPSS’den en az 70 puan şartları var.

Zabıta memuru olmak için ve özel şartlar nelerdir? Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmış olmamak şartları var.

Zabıta memuru alımı mezuniyetler

7 Zabıta Memuru alımı GİH 7-9. derece kadrolara olacak. Üniversitelerin Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi ve İşletme Fakültesi lisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

1 Zabıta Memuru alımı GİH 10. derece kadrolara olacak. Herhangi bir lisans programından mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, İngilizce YDS’de en az (C) düzeyinde puan almış olmak.

1 Zabıta Memuru alımı GİH 10. derece kadrolara olacak. Herhangi bir lisans programından mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Arapça YDS’de en az (C) düzeyinde puan almış olmak.

3 Zabıta Memuru alımı GİH 10. derece kadrolara olacak. Üniversitelerin Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Adalet, Gıda Teknolojisi, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Harita, Harita ve Kadastro, İnşaat, İnşaat Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi memur alımı süreci nasıl işler?

Adaylar için başvurular 4-12 Aralık 2023 tarihleri arasında mesai bitimine kadar, başvuru formu ve başvuru esnasında istenen belgeler ile birlikte "İsmetpaşa Mahallesi Azerbaycan Bulvarı No:25 Kat:4 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş" adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.