Kamuya İlk Defa Atanmak Üzere 2 Branşta Memur Alımı Açıklandı

Kamuya İlk Defa Atanmak Üzere 2 Branşta Memur Alımı Açıklandı

Kamu kurumu bünyesinde ilk defa atanmak üzere yeni memur personel alımı başvuruları açıklandı. Kamu personeli alımı başvuru süreci ve tüm şartları hemen bu yazımızda.

Mersin ili iş ilanları kapsamında Yenişehir Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere yeni kamu personeli alımı başvuruları açıklandı. 4/B sözleşmeli personel alım ilanına başvurular başladı. Gerekli süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sözleşmeli personel alımında genel şartlar nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ilgili suçlardan mahrum olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

Kamu memur alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

1 Mühendis alımı TH sınıfı 8. derece kadroya olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Kadın/Erkek adaylar KPSSP3 en az 70 ve üzeri puan almak gerekiyor.

1 Sosyal Çalışmacı alımı SH sınıfı 8. derece kadroya olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler bölümlerinin birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Kadın/Erkek adaylar KPSSP3 en az 70 ve üzeri puan almak gerekiyor.

Memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Yenişehir Belediyesi memur alımında adaylar, sözlü sınava katılabilmek için başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 25 Aralık 2023–29 Aralık 2023 tarihleri arasında "Limonluk Mah. Vali Hüseyin Aksoy Cd. Yenişehir Belediye Başkanlığı Yenişehir/MERSİN" adresine evrak kayıt aracılığıyla şahsen veya posta ile yapılabilecektir. Ayrıca e-posta ile de başvuru yapılabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum