Kamuya İlk Defa Atanmak Üzere Yeni Memur Alımı Açıklandı! İkamet Yok

Kamuya İlk Defa Atanmak Üzere Yeni Memur Alımı Açıklandı! İkamet Yok

Kamu kurumu tarafından ilk defa atanmak üzere yeni memur personel alımı başvuruları açıklandı. İkamet şartsız olmak üzere başvurular ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Dikili Belediye Başkanlığı bünyesinde ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı açıklandı. Belediye tarafından KPSS 70 puan şartı ile ikamet şartsız olmak üzere zabıta memuru ve tahsildar personel alımı yapılacak. İşte gerekli tüm detayları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız haberimiz.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor. KPSS 70 puan şartı var.

Zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Kadrolu memur alımı mezuniyet şartları nelerdir?

2 Tahsildar alımı GİH sınıfı 10. derece kadrolara olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin; İktisat, İstatistik, Maliye, Matematik, Ekonomi, Ekonometri, Ekonomi ve Finans, Muhasebe, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Finans ve Bankacılık programları bölümlerinin birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.

2 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 10. derece kadrolara olacak. İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans bölümlerinin birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Dikili Belediyesi memur alımı başvuru süreci

Dikili Belediyesi memur alımı başvurularında her aday, eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapabilecektir. Adaylar başvurularını 6-10 Kasım 2023 tarihine kadar yapılacak. Başvurular şahsen, posta ile veya e-posta ile olabilecek. Başvuru iş ve işlemleri “Cumhuriyet Mahallesi 313 Sokak No: 22 Dikili/İZMİR adresindeki Dikili Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne” olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum