Kamuya Kadrolu Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı! 2022-2023 KPSS’den

Kamuya Kadrolu Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı! 2022-2023 KPSS’den

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından farklı derecelerde kadrolu memur alımı kapsamında ilan yayımlandı. Kamu gözetimi, muhasebe ve denetim standartları kurumu uzman yardımcısı alımı yapılacak.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’nda genel idare hizmetleri sınıfında bulunan 9 uncu dereceli uzman yardımcısı kadrolarında görevlendirilmek üzere başarı durumları dikkate alınarak 13 adet uzman yardımcısı Ankara ilinde ve 5 adet uzman yardımcısı İstanbul ilinde istihdam edilmek üzere toplam 18 kişilik aday personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı.

Güncel memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşıması, Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması (1 Ocak 1989 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak), görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumunun olmaması gerekmektedir.

ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS A Grubu): Uzman yardımcısı (genel alan) kadrosu için başvuruda bulunan adaylardan KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P44, KPSS P45, KPSS P46, KPSS P47 ve KPSS P48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, Ankara ili için başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 260 kişi, İstanbul ili için başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 100 kişi içerisinde yer alması gerekiyor.

Kamu personeli alımı nitelikleri nelerdir?

18 adet uzman yardımcısı (genel alan) kadrosu için; Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu memur alımı süreci

Kuruma memur alımı için başvurular 2 Nisan 2024 tarihinde başlayıp, 14 Nisan 2024 tarihinde saat 23.59 itibariyle sona erecektir. Başvurular e-Devlet üzerinde Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu memur alımı başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum