Kamuya Yeni 7-9. Dereceler Zabıta Memuru Alımı İlanı Açıklandı

Kamuya Yeni 7-9. Dereceler Zabıta Memuru Alımı İlanı Açıklandı

Kamu kurumu bünyesinde GİH sınıfı 7 ve 9. dereceler için olmak üzere zabıta memuru alımı başvuruları açıklandı. Detaylar ve tüm süreç bu yazımızda yer alıyor.

Kadıköy Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere zabıta memuru alım ilanı açıklandı. Kadrolu GİH sınıfı 7 ve 9. Derece kadrolara memur alımı yapılacak. Süreç, başvuru şartları ve tüm gerekli bilgileri KAMU PERSONELİ ALIMI olarak bu haberimizde hazırladık.

Memur alımı şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartlara haiz olmak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak gerekmektedir.

Zabıta memuru olmak için özel şartlar nelerdir?

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Kadrolu memur alımı nitelikleri nelerdir?

5 Zabıta Memuru alımı için GİH sınıfı 9. derece kadro için olacak. Adalet, Yerel Yönetimler, Çevre Sağlığı, Çevre Koruma ve Kontrol, Çevre Temizliği ve Denetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Gıda Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak, Kadın/ Erkek, KPSSP93 en az 70 puan isteniyor.

5 Zabıta Memuru alımı için GİH sınıfı 7. derece kadro için olacak. Maliye, İşletme, İktisat, Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Bilgi ve Belge Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri lisans programlarının birinden mezun olmak, Kadın/ Erkek, KPSSP3 en az 70 isteniyor.

Kadıköy Belediyesi memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Kadıköy Belediyesi zabıta alımında adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için 4 – 7 Aralık 2023 tarihleri arasında gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuru yapabilecekler. Adaylar boy ve kilo ölçümünü yapmak üzere “Hasanpaşa Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:2 Kadıköy-İstanbul adresindeki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne” adresine yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.