Kara Deniz Hava Kuvvetleri 511 Askeri Personel Alımı Bugün Açıklandı

Kara Deniz Hava Kuvvetleri 511 Askeri Personel Alımı Bugün Açıklandı

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde yeni 511 subay alımı için başvurular açıklandı. Detaylar bu yazımızda.

Silahlı Kuvvetleri TSK bünyesinde 2023 yılı dış kaynaktan muvazzaf subay adayı temini başvuru kılavuzu yayımlandı. 2023 yılı dış kaynak subay adayı temini başvuru kılavuzu kapsamında 511 kadro açıklandı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı 341, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 75 ile Hava kuvvetleri Komutanlığı 95 olmak üzere 511 subay alımı yapılacak. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı yazımız.

TSK subay alımı şartları nelerdir?

Başvuru için Türk vatandaşı olmak, hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmamak, Devlet memurluğundan veya kamu görevinden herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak, Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar, Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar başvurabilir.

Askeri personel alımı mezuniyet - KPSS şartları

Başvuru için fakülte/yüksekokulların Tablo 1-3’de gösterilen kaynak okul programlarından mezun olunması gerekiyor. Adaylar başvuru için ilgili tablolardaki mezuniyetleri hemen aşağıdaki kılavuzda incelemeleri gerekiyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Piyade (Komando) sınıfı hariç olmak üzere müracaat edecek adaylardan; 2022 veya 2023 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 Lisans Puanı en az 70 olanlar, Piyade (Komando) sınıfına başvuracak adaylardan Puanı en az 60 olanlar başvurabilir.

Mühendis sınıfı kadrolarına müracaat edecek adaylar için; KPSS P3’den en az 70 alanlar başvurabilir.

Beden Eğitimi Öğretmenliği için KPSS P3’den en az 70 alanlar ve ilave olarak KPSS P121-17 Lisans puanı en az 70 olanlar başvurabilir.

Mühendis kontenjanlarına müracaat edecek adaylardan KPSS P3’den en az 70 alanlar başvurabilir.

Uçak Bakım ve Hava Savunma sınıflarına müracaat edecek adaylardan KPSS P3’den en az 70 alanlar başvurabilir. Diğer tüm detayları ayrıca kılavuzda bulabilirsiniz.

Kara Deniz Hava Kuvvetleri personel alımı süreci nasıl işler?

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK tarafından yeni personel alımları için adaylar ön başvurularını 17 Eylül 2023 tarihine kadar yapmaları gerekiyor. Başvurular online olarak MSB Personel Temin’de başladı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum