Kişisel Verileri Koruma Kurumu 16 Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Kişisel Verileri Koruma Kurumu 16 Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Kişisel Verileri Koruma Kurumu personel ihtiyacını uzman yardımcısı alımı yaparak karşılıyor. 320 Aday arasında KPSS puanı sonucuna göre adaylar belirlenecek. Belirlenen adaylar yazılı sınava çağırılacak.

Personel ilanları her geçen gün gelmeye devam ediyor. Yayımlanan ilanlara göre çeşitli branş ve uzmanlık düzeylerde kamunun her kademesinde alım yapılıyor. Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından 16 uzman yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru işlemlerini 4 Mayıs tarihinde yapabilecek. Son başvuru tarihi olarak 22 Mayıs 2023 olarak belirtildi. Başvurular başvuru kılavuzuna göre online olarak yapılacak. Başvuru ücreti olarak 185 TL belirlendi.

Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra 16 kadro için 20 katı aday yani 320 kişi yazılı sınava hak kazanacaktır. Yazılı sınava hak kazananlar KPSS puan üstünlüğüne göre belirlenecek.

Hukuk mezunu 7 kişi istihdam edilecek, KPSSP-4 puan türü geçerli olacaktır.

Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat ve İşletme mezunu 2 kişi alınacak. KPSSP-33 veya KPSSP-38 puanları ile adaylar başvuru yapabilecek.

Elektronik, Elektrik Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği mezunları arasından 7 kişi çalıştırılacak. KPSSP-3 puan türü başvuru için istenmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.