KPSS 55 60 70 Puanlarla 5 Branşta Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı

KPSS 55 60 70 Puanlarla 5 Branşta Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı

Kamu kurumu bünyesinde KPSS 55, 60 ve 70 puanlarla olmak üzere kamu personeli alımı başvuruları açıklandı. Başvuru şartları, ünvanlar ve tüm detaylar bu haberimizde.

Horasan Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere sözleşmeli personel alım ilanı bugün açıklandı. Kadrolu statüde olmak üzere KPSS 55, 60 ve 70 puanlarla kadrolar var. 5 farklı branşta kamu personel atama başvuru tüm detayları bu haberimizde.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Kadrolu memur alımı başvuru nitelikleri nelerdir

1 Mimar alımı TH sınıfı 9. derece kadro için olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Mimarlık programından mezun olmak, Erkek/Kadın P3 En az 70 Puan.

1 Eğitmen alımı GİH sınıfı 4. derece kadro için olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi, İşletme veya İktisat bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, Erkek/Kadın P3 En az 60 Puan.

1 Tekniker alımı TH sınıfı 10. derece kadro için olacak. Önlisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Radyo ve Televizyon programcılığı, Basın ve Yayıncılık bölümleri programlarından herhangi birinden mezun olmak, Erkek/Kadın P93 En az 60 Puan.

1 Sağlık Teknikeri alımı SH sınıfı 7. derece kadro için olacak. Önlisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programından mezun olmak, Erkek/Kadın P93 En az 60 Puan.

3 Mühendis alımı TH sınıfı 8. derece kadro için olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İnşaat veya Çevre Mühendisliği programından mezun olmak, Erkek/Kadın P3 En az 55 Puan.

Horasan Belediyesi memur alımı süreci nasıl işler?

Horasan Belediyesi memur alımları için başvurular Ekim’de olacak. Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 17-20 Ekim 2023 tarihleri arasında şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile “Kazım Karabekir Mahallesi Yavuz Selim Cad. No:48 HORASAN / ERZURUM” müracaatlarını yapabileceklerdir. Ayrıca başvuru tarihlerinde e-posta ile de başvurular kabul edilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.