KPSS 55 Yeni Kamu Memur Alımı Açıklandı! İkamet Şartsız Başvuru

KPSS 55 Yeni Kamu Memur Alımı Açıklandı! İkamet Şartsız Başvuru

Kamuya KPSS 55 puanla olmak üzere yeni memur personel alımı açıklandı. İkamet şartsız olmak üzere adaylar başvuru yapabileceklerdir. İşte sürece dair tüm detaylar ve başvurular.

Ahmetpaşa Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere yeni memur alım ilanı açıklandı. Bilgisayar İşletmeni alımı için gerekli tüm detayları, süreci ve şartları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte tüm bilgi ve detaylar.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, en az “B” sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Bilgisayar İşletmeni kadrosu için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek gerekmektedir.

Kamu memur alımı nitelikleri nelerdir?

Bilgisayar İşletmeni alımı GİH sınıfı 9. derece bir kadro için olacak. Başvuru için Lisans düzeyinde eğitim veren programların iktisat, işletme veya kamu yönetimi bölümlerinin birinden mezun olmak, MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Erkek/ Kadın adaylar KPSSP3 puan türünden en az 55 puan şartı ile başvurabilir.

Ahmetpaşa Belediyesi memur alımı süreci nasıl işler?

Ahmetpaşa Belediye bünyesinde memur alımı için adaylar, gerekli belgelerini 27 Aralık 2023-29 Aralık 2023 tarihleri arasında “Ahmetpaşa Belediye Başkanlığı, Yazı İşleri Müdürlüğü, Ahmetpaşa Kasabası, Yukarı Mahalle, Cumhuriyet Caddesi, No:4 Belediye Hizmet Binası, Sinanpaşa/Afyonkarahisar” adresine şahsen veya posta yolu ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Ayrıca e-mail adresine de başvuru yapılabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.