KPSS 60 İlk Defa Atanmak Üzere Devlet Memuru Alımı Bugün Açıklandı

KPSS 60 İlk Defa Atanmak Üzere Devlet Memuru Alımı Bugün Açıklandı

Kamuya KPSS 60 puanla olmak üzere yeni memur personel alımı başvuruları açıklandı. Kamu memur alımı için ikamet şartı yok. İşte detayların ve şartların yer aldığı haberimiz.

Cide Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere sözleşmeli veteriner hekim ve veteriner sağlık teknikeri alım ilanı bugün açıklandı. Başvuru süreci, şartları ve tüm kadrolara dair detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları haiz olmak, Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu'nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ilgili suçlardan mahkum olmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekiyor.

Memur alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

1 Veteriner Hekim alımı S.H.S sınıfı 8. derece için olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Veterinerlik bölümü programından mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Erkek/Kadın P3 en az 60 puan.

1 Veteriner Sağlık Teknikeri alımı S.H.S sınıfı 10. derece için olacak. Önlisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü programından mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Erkek/Kadın P93 en az 60 puan almak gerekiyor.

Cide Belediyesi memur alımı süreci

Cide Belediyesi memur alımı için adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeler ile birlikte 16 Ekim 2023 tarihinden 20 Ekim 2023 tarihleri arasında başvuru yapılabilecektir. Başvurular şahsen ya da posta ile “Cide Belediye Başkanlığı Kasaba Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18 İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Kat3 Cide/KASTAMONU” adresine olacak. Ayrıca e-posta adresine de online başvuru yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.