KPSS 60 Yeni Zabıta Memuru Alımları Açıklandı! GİH 8-9. Derece

KPSS 60 Yeni Zabıta Memuru Alımları Açıklandı! GİH 8-9. Derece

Kamu kurumu bünyesinde önlisans ve lisans mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolu zabıta alımı başvuruları açıklandı. Detayları ve süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından ilk defa atanmak üzere zabıta memuru alım ilanı açıklandı. Kadrolu zabıta alımlarına kimler başvuru yapabilir? Sürece dair tüm detaylar ve başvurular.

Memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekiyor.

Kimler zabıta alımlarına başvuru yapabilir?

Zabıta alımları özel şartları da şu şekildedir: erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak, sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, 13 Ekim 1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekmektedir.

Kamu personeli alımı başvuru mezuniyetleri nelerdir?

15 Zabıta Memuru alımı için GİH sınıfı 9. derece kadrolara olacak. Herhangi bir Önlisans programından mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Kadın / Erkek P93, en az 60 Puan almak gerekiyor.

15 Zabıta Memuru alımı için GİH sınıfı 8. derece kadrolara olacak. Herhangi bir Lisans programından mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Kadın / Erkek P3, En az 60 Puan almak gerekiyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi memur alımı süreci

Adana Büyükşehir Belediye bünyesinde adaylar istenilen belgeleri ile birlikte 27 Kasım 2023 – 1 Aralık 2023 tarihi mesai saatleri “Reşatbey Mahallesi Atatürk Caddesi Seyhan/Adana” adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum