Lise Önlisans 50 İtfaiyeci Alımı Başvurusu Açıklandı! İkamet Şartı Yok

Lise Önlisans 50 İtfaiyeci Alımı Başvurusu Açıklandı! İkamet Şartı Yok

Mersin Büyükşehir Belediyesi kadrolu yeni itfaiyeci alımı yapacak. Başvuru süreci, şartları ve gerekli tüm detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere itfaiye eri alım ilanı açıklandı. Belediye kadrolu 50 itfaiyeci alımı yapacak. Başvurular, şartlar ve tüm süreci hemen bu haberimizde KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladık.

Memur alımı şartları nelerdir?

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı memur alımı için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşıması, Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, askerlikle ilişiklerinin olmaması ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması gerekiyor.

İtfaiyeci olmak için özel şartlar nelerdir?

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları, sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Kamu personeli alımı nitelikleri nelerdir?

40 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10. derece kadrolara olacak. Herhangi bir önlisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Erkek/Kadın KPSSP93 en az 60 puan gerekiyor.

10 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10. derece kadrolara olacak. Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (Lise ve dengi okul) mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Erkek/Kadın KPSSP94 en az 60 puan gerekiyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi memur alımı süreci

Mersin Büyükşehir Belediyesi memur alımı için adaylar, 6-10 Kasım 2023 tarihlerinde gerekli belgelerle birlikte kuruma şahsen başvuracaklar. Adaylar “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Ata Eğitim Merkezi – Halkkent Mahallesi Âşık Veysel Bulvarı No: 3 Toroslar/Mersin” adresine başvuru ilgili tarihlerde yapabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum