Merkez Bankası En Az Lise Kadrolu 120 Memur Alımı Açıklandı

Merkez Bankası En Az Lise Kadrolu 120 Memur Alımı Açıklandı

TCMB Merkez Bankası 120 yeni kadrolu memur alımı açıklandı. Merkez Bankası KPSS 50 ve KPSS şartsız olmak üzere teknisyen ve mühendis alımlarına dair tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Mühendis ve Teknisyen personel alımları açıklandı. TCMB için 25 mühendis alımı ile 95 teknisyen alımı başvuruları başladı. 25 mühendis alımı görev Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü (Ankara) Emisyon Genel Müdürlüğü (Ankara) Adana Şubesi, Bursa Şubesi, İstanbul Şubesi, İzmit Şubesi; 95 teknisyen alımı görev yeri Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü, Emisyon Genel Müdürlüğü olarak açıklandı. Merkez Bankasına kadrolu memur personel alımı başvuruları ve tüm detayları bu yazımızda yer alıyor.

Merkez Bankası personel alımı genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından yasaklı olmamak, 1 Ocak 1991 ve daha sonra doğmuş olmak, Komisyon mülakatı sonuçları 1 Ocak 2021 tarihinden sonra açıklanan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak gerekmektedir.

TCMB kadrolu memur alımı nitelikleri nelerdir?

25 mühendis alımı için Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektronik Mühendisliği Elektrik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak şartları var. Ayrıca YDS veya e-YDS en az 70 İngilizce puanı gerekiyor.

95 teknisyen alımı için Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Bilişim Teknolojileri, Metal Teknolojisi, Metalurji Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Ayrıca askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak, (Erkek adaylar için), Teknisyenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak, 2020 veya 2022 yılında yapılan KPSS Önlisans en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak şartları var.

Merkez Bankası personel alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Merkez Bankası personel alımları için başvurular 21 Ağustos 2023 tarihi saat 17.30’a kadar Bankanın aşağıdaki internet sitesi insan kaynakları sayfasından gerekli belgelerin yüklenmesi suretiyle elektronik yolla “online” çevrimiçi yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.