Milli İstihbarat Teşkilatı En Az Lise Sağlık Personeli Alımı Başladı

Milli İstihbarat Teşkilatı En Az Lise Sağlık Personeli Alımı Başladı

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı bünyesinde farklı branşlarda sağlık personeli alımları yapılacak. Doktor, Fizyoterapist, Diyetisyen, Biyolog, Laboratuvar Teknikeri, Hemşire alımı tüm detayları.

Milli İstihbarat Teşkilatı MİT bünyesinde farklı ünvanlarda sağlık personeli alımları yapılacak. KPSS şartı yok. Fizyoterapist, Diyetisyen, Biyolog, Laboratuvar Teknikeri, Hemşire (Yoğun Bakım), Hemşire (Çocuk), Hemşire (GETAT), Nöroloji Uzmanı, Tıbbi Biyokimya Uzmanı, Çocuk Hastalıkları Uzmanı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, Pratisyen Hekim olmak üzere 12 farklı alanda sağlık personeli alımı başladı.

MİT personeli alımı genel başvuru şartları

Doktor alımları için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 44 yaşını doldurmamış olmak, uzmanlık alanında en az 5 yıl (Diş Hekimleri ve Pratisyen Hekimlerde en az 10 yıl) fiili mesleki tecrübe sahibi olmak, zorunlu haller dışında mesleğine ara vermemiş olmak, Türkiye’de kurulu üniversitelerin Tıp Fakültelerinin birinden mezun olmak

Diğer sağlık personeli alımları için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, uzmanlık alanında en az beş yıl fiili mesleki tecrübe sahibi olmak, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşu ile üniversitelere karşı mecburi hizmet şartı bulunmamak, zorunlu haller dışında mesleğine ara vermemiş olmak gerekiyor.

Sağlık personeli alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

Fizyoterapist alımı için Üniversitelerin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun, Kayropraktik ve manuel terapi uygulamaları konusunda tecrübeli, Yüksek yoğunluklu lazer, Radyofrekans tedavisi (TECAR) gibi cihazları kullanabilen, Isı paketi, buz paketi, egzersiz ekipmanı, ultrason ve elektroterapi gibi teknik ekipmanlar ile enfraruj, traksiyon aleti, kum torbaları vb. aletleri kullanabilen adaylar başvurabilir.

Diyetisyen alımı için Üniversitelerin Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun, Fonksiyonel Tıp alanında eğitim almış adaylar başvurabilir.

Biyolog alımı için Üniversitelerin Biyoloji veya Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinden mezun, Tercihen mikroskobik incelemelere yönelik örnek hazırlığı ve veri analizi konularında deneyim sahibi,

Laboratuvar Teknikeri alımı için Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Önlisans programlarından mezun, Tercihen mikroskobik incelemelere yönelik örnek hazırlığı ve veri analizi konularında deneyim sahibi, Kimyasallar ve sarf malzemelerinin kullanımında bilgi ve deneyim sahibi adaylar başvurabilir.

Hemşire (Yoğun Bakım) alımı için Üniversitelerin hemşirelik lisans programlarından mezun, Yoğun Bakım alanında en az 2 yıl deneyimli, geçerliliği devam eden Yoğun Bakım sertifikasına sahip, tercihen ileri yaşam desteği eğitimi sertifikasına sahip, yüksek kalitede hasta bakımı verebilen adaylar başvurabilir.

Hemşire (Çocuk) alımı için Üniversitelerin hemşirelik lisans programlarından mezun, Çocuk acil servis veya çocuk yoğun bakım alanında en az 2 yıl deneyimli, Tercihen çocuk ileri yaşam desteği eğitimi sertifikasına sahip, Yüksek kalitede hasta bakımı verebilen adaylar başvurabilir.

Hemşire (GETAT) alımı için Üniversitelerin hemşirelik lisans programlarından mezun, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) alanında en az 2 yıl deneyimli, Yüksek kalitede hasta bakımı verebilen adaylar başvurabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.