Milli Savunma Bakanlığı Kadrolu Memur Alımı! Yeni Başvurular Başladı

Milli Savunma Bakanlığı Kadrolu Memur Alımı! Yeni Başvurular Başladı

Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından güncel personel alımı başvuruları alınmaya başladı. MSB personel alımı başvuruları ve tüm süreci bu haberimizde yer alıyor.

Milli Savunma Bakanlığı MSB bünyesinde müfettiş yardımcılığı giriş sınavı ilanı açıklandı. MSB yeni memur alımı başvuruları alınacak. MSB’nin Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere Genel İdari Hizmetler sınıfından 9’uncu dereceli 15 Müfettiş Yardımcısı alımına dair tüm detaylar bu yazımızda.

MSB memur alımı genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, 2022 ve 2023 KPSS’den en az 70 ve üzeri puan olmak, giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci gününde 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Kamu memur alımı mezuniyet şartları nelerdir?

Başvuru için 10 kadroda en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul olunan yurt içi ya da yurt dışındaki öğrenim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

5 kadroda Hukuk, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye, İktisat ve İşletme programlarının birinden mezun olmak gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı memur alımı süreci nasıl işler?

Milli Savunma Bakanlığı MSB memur alımı başvuruları online olarak başvuruları başladı. Adaylar 1 Ekim’e kadar başvuru iş ve işlemlerini yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum