Sağlık Bakanlığı 2023/2. Personel Alımı Yapacak! İlk Defa/Yeniden Atama

Sağlık Bakanlığı 2023/2. Personel Alımı Yapacak! İlk Defa/Yeniden Atama

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2023 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ilanı yayımlandı. Bakanlık personel alımı yapılacak bölümler bu yazımızda yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile “uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi, uzman eczacı ve eczacı” kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme yapılacak. Bakanlık tarafından 2023/2. dönem iş ve işlemleri ilan edildi ve takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı iki yerleştirme işlemi yapacak

1. yerleştirme uzman eczacı ve eczacı alımı için olacak. 2 yerleştirme diğer unvan ve branşlar için olacak.

1. Yerleştirmede Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip ve belirtilen yüksek lisans veya doktora programlarından mezun olmuş eczacı unvanlı adaylar ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip belirtilen branşlarda uzman eczacı unvanlı personel alımı yapılacak.

2. Yerleştirmede Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi, uzman eczacı ve eczacı unvanında personel alımı yapılacak.

Personel alımı başvuruları nasıl olacak?

Adaylar Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e-Devlet şifreleri ile başvuru yapabileceklerdir. 12 Eylül 2023 Salı – 18 Eylül 2023 Pazartesi Saat 18.00’e kadar başvurular yapılabilecektir.

2023/2 personel alımına kimler başvurabilir.

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, uzman eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri,

İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 3359 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler,

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum