Sahil Güvenlik Komutanlığı Açıktan Devlet Memuru Alımı Bugün Açıklandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Açıktan Devlet Memuru Alımı Bugün Açıklandı

Sahil Güvenlik Komutanlığında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak açıktan atama yoluyla devlet memuru alımı yapılacaktır. Başvurular ve tüm süreç bu yazımızda.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2023 yılı devlet memuru alımları başvuru ilanı bugün açıklandı. Komutanlık bünyesinde kadrolu memur alımı yapılacak. Kadroları ve tüm süreci hemen bu yazımızda KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladık.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak, 18 yaşını tamamlamış 36 yaşından gün almamış olmak, Lisans mezunları için 2022 yılı KPSS sınavına ait KPSSP3 en az 60 almak, Lise mezunları için 2022 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 en az 60 almak şartları var.

Memur alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

1 Bilgisayar Mühendisliği Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak.

1 İnsan Ticareti İle Mücadele Uzmanı Fakültelerin Uluslararası İlişkiler veya Kamu Yönetimi bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (B) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak.

1 Hesap Sorumlusu Meslek Liselerinin veya Mesleki Eğitim Merkezlerinin; Muhasebe, Muhasebe ve Finansman veya Bilgisayarlı Muhasebe bölümlerinin birinden mezun olmak.

3 Garson Meslek Liselerinin veya Mesleki Eğitim Merkezlerinin; Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının Servis/Garson bölümünden mezun olmak veya herhangi bir liseden mezun olmanın yanında servis/garson dalında ustalık/kalfalık belgesine veya sertifikasına sahip olmak.

4 Boyacı/Badanacı Meslek Liselerinin veya Mesleki Eğitim Merkezlerinin İnşaat Teknolojisi Alanının Yapı Duvar ve Sıva Sistemleri, Yapı Dekorasyonu, Yapı Yalıtımı, Yapı Yüzey Kaplama dallarının birinden mezun olmak veya herhangi bir liseden mezun olmanın yanında yukarıda belirtilen dalların birine ait sertifika ya da ustalık/kalfalık belgesine sahip olmak.

3 Bahçıvan Meslek Liselerinin veya Mesleki Eğitim Merkezlerinin; Tarım Alanının Bahçıvanlık, Bağcılık, Bahçe Bitkileri, Peyzaj, Süs Bitkileri, Çiçekçilik ve Süs Bitkileri veya Bahçecilik/Çiçek Düzenlemeciliği dallarının birinden mezun, sertifika ya da ustalık/kalfalık belgesine sahip olmak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı başvuru süreci

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde memur alımları için başvurular 1 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 14:00’de başlayıp, 10 Kasım 2023 Cuma günü saat 14:00’de sona erecektir. Başvurular sadece online olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.