Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kadrolu Memur Alımı Bugün Açıklandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kadrolu Memur Alımı Bugün Açıklandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde yeni kadrolara devlet memuru alımı başvuruları açıklandı. Başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı müfettiş yardımcılığı giriş sınavı ilanı açıklandı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Genel İdari Hizmetleri sınıfına dahil 8’inci dereceli kadrolara atama yapılmak üzere üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olanlar arasından Ankara’da yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı yapılacak giriş sınavı ile toplam 7 Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

Başvuru için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki genel şartları taşıması, T.C. vatandaşı olması, askerlikle ilişiği olmaması gerekiyor. 1 Ocak 2023 tarihinde 35 yaşını doldurmamış olmak, Sağlık durumu her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olmak, müfettişlik ve müfettiş yardımcılığı görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya sakatlığı bulunmamak, Daha önce mülga Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı Giriş Sınavında iki kez başarısız olmamak gerekmektedir.

Memur alımı başvuru mezuniyet-KPSS şartı nedir?

Üniversitelerin hukuk fakültelerinin en az dört yıl eğitim veren bölümlerinden ya da bunlara denkliği yetkili makamlar tarafından kabul olunan yurt içi veya yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. 2021, 2022 ve 2023 yıllarında yapılan ve halen geçerliliği devam eden A Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavlarındaki KPSS P4 veya P5 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak şartı var.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı memur alımları için sınava giriş başvurusu 5 Eylül 2023 - 15 Eylül 2023 tarihleri arasında online olarak yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.