Sosyal Güvenlik Kurumu Kadrolu Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı

Sosyal Güvenlik Kurumu Kadrolu Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK yeni memur alımları yapacak. SGK memur alımı başvuru şartları, süreci ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından yeni müfettiş yardımcılığı giriş sınavı duyurusu bugün açıklandı. Atama Yapılacak Kadro Unvanı ve Sayısı açıklandı. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı, 25 kişi olacak. İşte sürece dair tüm detayları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız yazımız.

Kamu memur alımı başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri taşımak, sınavın yapıldığı 2024 yılının Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, KPSSP48 puan türünden 80 ve üzerinde puan almak, müfettişlik karakter, çalışma anlayışı ve etik kurallarına haiz bulunması, sağlık durumunun yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olması gerekir.

Kamu personel alımı mezuniyet şartları nelerdir?

En az dört yıllık eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idarî bilimler, tıp, diş hekimliği, eczacılık fakültelerinden veya sosyal hizmetler, sağlık idaresi veya sağlık yönetimi, matematik, istatistik, aktüerya, bankacılık, sigortacılık, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,

Sosyal Güvenlik Kurumu memur alımı başvuru süreci

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK memur alımları için başvurular e-Devlet kapısı üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumu/Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı internet adresinden 27 Kasım 2023- 8 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.