TCMB Sözleşmeli Yeni Memur Alımı Açıklandı! Online Başvuru Başladı

TCMB Sözleşmeli Yeni Memur Alımı Açıklandı! Online Başvuru Başladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına sözleşmeli ekonomist alınacaktır. TCMB tarafından sözleşmeli ve tam zamanlı ekonomist alımına başvurular başladı. İşte tüm detaylar.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB bünyesinde SÖZLEŞMELİ ekonomist alımı açıklandı. TCBM’den yapılan duyuruda politika analiz ve karar alma süreçlerine girdi sağlayacak, politika gündemine ışık tutan ve yön veren yenilikçi ve nitelikli ürünler ortaya koyacak, uluslararası standartlarda araştırmalar yapacak ve bunları yayınlayacak eğitimli ve donanımlı araştırmacılar alınacak. Bu kapsamda Sözleşmeli Ekonomist alımı başvuru tüm detaylarını hemen bu yazımızda hazırladık.

Sözleşmeli personel alımı başvuru koşulları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sözleşmeli Ekonomist işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları taşımak.

Güncel ekonomist alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

6 Ekonomist alımı Tam zamanlı / Sözleşmeli Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (İstanbul) için olacak alımlarda mezuniyet şartı şu şekildedir: Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarından iktisat veya finans alanlarında doktora derecesine sahip olmak veya doktora derecesini 2024 yılı sonu itibarıyla alabilecek olmak.

Makroekonomi, parasal ekonomi, uluslararası ekonomi ve finans, makro finans, bankacılık, büyüme ekonomisi, kamu ekonomisi ve maliyesi, mikroekonomi, ekonometri, tasarruf, yatırım ve tüketim kararları, işgücü ekonomisi, kalkınma ekonomisi, ağ ekonomisi, ödemeler sistemi gibi Bankanın çalışma alanlarında bilgi birikimi ve araştırma deneyimine sahip olmak.

1 Ocak 2019 tarihinden sonra yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 90 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 108 puan veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) en az B puan almış olmak veya 1 Ocak 2019 tarihinden sonra en az iki eğitim-öğretim yılı süresince yurt dışında İngilizce eğitim yapan üniversitelerde öğrenim görmüş olmak veya bu üniversitelerde öğretim elemanı olarak görev yapmış olmak.

Merkez Bankası personel alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Merkez Bankası sözleşmeli memur alımı için başvurular 30 Nisan 2024 tarihine kadar olacak. Adaylar başvuru iş ve işlemlerini online olarak Bankanın insan kaynakları internet sitesine gerekli belgeleri yükleyerek işlemleri yapabileceklerdir.

Merkez Bankası personel alımı kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.